סמויד

גזע הכלבים סמויד גזע כלבים בגודל בינוני, לבן, רך ופרוותי. יש לו מראה של כלב צפוני טיפוסי והוא בדרך כלל אנרגטי ושובב. הסמויד הוא חיית מחמד משפחתית מושלמת מכיוון שהוא כלב חביב ומקסים שקל מאוד להתחבר אליו.

מקורם של הסאמויד הוא מסיביר, שם גידלו אותם כדי לשמש כלב עבודה ורועה לכל דבר. גזע זה מסוגל למשוך מזחלות, להיות רועה, שומר, ציד, ולהוביל איילים, כמו גם להיות חבר משפחה טוב.

YouTube video

התעמלות

למרות שכלבי סמויד רגילים לחיות באזורים המושלגים הקרים באסיה, הם יכולים להתאים את עצמם די טוב גם לאקלים חם יותר. הם דורשים מעט מאוד פעילות גופנית מכיוון שהם טובים בניצול האנרגיה שלהם בעת הצורך. עם זאת, יש להוציא אותם לטיול יומי או לריצה, מכיוון שהם חיות חברתיות מאוד אינטליגנטיות.

כלבי הסמויד הופכים לכלבי משפחה נהדרים בגלל טבעם העדין ואהבתם לילדים. הם גם מסתדרים טוב עם בעלי חיים אחרים במיוחד אם מגדלים איתם במהלך הילדות. אם המשפחה שלך מתכננת לרכוש כלב, הסאמויד עשוי להיות מושלם עבורך.

הכלב סמויד טוב מאוד עם ילדים. הם יכולים להיות סבלניים ואוהבים כלפיהם, אבל תמיד צריך להיות בפיקוחם כשמשחקים בגלל הגודל שלהם.

YouTube video

הסמויד עדין מאוד ומעדיף לבלות את רוב זמנו בבית עם המשפחה. הוא עלול להיות חסר מנוחה אם יישאר לבד זמן רב מדי ללא חברות אנושית, אך בדרך כלל ישעשע את עצמו בעשיית ספורט או משחק עם הצעצועים שלו.

לכלב סמויד יש הרבה אנרגיה ורק צריך כמה הליכה קצרה או ריצות ביום כדי להיות מרוצה. למעשה, רוב הבעלים מדווחים שהסמויד שלהם מסוגל לנצל כמעט את כל האנרגיה שהם מוציאים במהלך המשחק בחצר האחורית שלכם. זה אומר שאתה לא צריך לדאוג להוציא אותם לטיול ארוך מדי ערב.

למרות שכלבי סמויד יכולים להסתגל לאקלים קר יותר, הם מעדיפים מקומות חמים יותר ללא שלג. יהיה עליך לספק להם מקום נוח בתוך הבית או בחוץ שבו הוא עשוי לשבת בחופשיות ולשחק עם המשפחה.

אילוף

כלבי סמויד הם כלבים אינטליגנטים מאוד שיוכלו ללמוד טריקים ופקודות מהר מאוד. עם זאת, הם אינם מגיבים היטב לשיטות אימון קשות ועלולים להסיח את דעתם בקלות במהלך אימונים. בעלים שמסוגלים להבין את צרכי הגזע הזה ולהכשיר אותם בהתאם, יוכלו לקבל כלב צייתני שיכול לבצע טריקים לפי הפקודה.

הסמויד הוא כלב רועים טבעי שאוהב לנבוח הרבה. זה אומר שתצטרך לאמן אותו לא לנבוח על כל דבר קטן שזז מחוץ לבית שלך. הם גם צריכים להיות מאומנים לא לנגוס או לנשוך מכיוון שהם גדלו ככלב רועים ויכולים לתת עקיצות קטנות על מנת לעדר בעלי חיים אחרים.

הסמויד הוא בעל חיים חברתי מאוד שידוע שמסתדר עם כלבים אחרים ואפילו חתולים במשק הבית שהוצג פעם בגיל צעיר.

YouTube video

כלבי סמויד הם מטבע הדברים אינטליגנטים מאוד ולומדים דברים חדשים במהירות ולכן אימון לא צריך להיות קשה מדי אם אתה משתמש בטכניקות חיזוק חיוביות. עם זאת, הם יכולים להסיח את דעתם די בקלות במהלך הפעלות מה שאומר שהבעלים צריכים להיות סבלניים ומתמידים בעת אימון הגזע הזה.

כלבי סמויד הם כלבים מאוד חברתיים וחיבה שאוהבים להיות ליד בני אדם, במיוחד ילדים. עם זאת, אינסטינקטים הרועים שלהם יכולים להשתפר מהם לפעמים ולכן הבעלים יצטרכו לאמן אותם לא לנגוס או לנשוך אנשים או חיות מחמד אחרות. הסמויד הוא גזע כלבים אינטליגנטי שלומד דברים חדשים במהירות וזקוק רק להכשרה עדינה כדי להפוך אותם לצייתנים.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: