שנאוצר

שנאוצר הוא גזע כלבים פופולרי מאוד שקיים מאות שנים. שנאוצר זכר שוקל בדרך כלל בין 9 ל – 11 ק"ג בעוד הנקבות שוקלות בין 8 ל – 9.5 ק"ג. כלבים אלה מתנשאים לגובה של 33 עד 40 סנטימטרים.

לשנאוצר יש לוע מרובע וזקן שניתן לגזום או להשאיר אותו באופן טבעי. הם שימשו כלבי כבשים, ציידים של חולדות, עכברים ורצים מבתים וממפעלים עסקיים, כמו גם כלב שמירה לאותם מקומות.

YouTube video

אחת הסיבות שכלבי שנואצר פופולריים מאוד בקרב משפחות היא בגלל העובדה שאלה כלבים היפואלרגניים שאינם מנשירים שיער. אחת הסיבות שבגללה הרבה אנשים מוותרים על להביא כלב הבייתה היא בגלל נישרת השיער, והעובדה שכל הבית מתמלא בפרווה. כך שזהו יתרון גדול מאוד שיש לגזע כלבים זה.

היסטוריה של כלבי שנאוצר

רק בסוף המאה ה -19 עד תחילת המאה ה -19 הם הוצגו לראשונה כגזע בתערוכת כלבים. הצבעים של כלבים אלה יכולים להשתנות משחור מלא או אפור ואפור כהה, עד ללבן עם גווני שחור או אפור. הפרווה שלהם יכולה להיות חלקה או קשיחה, והם תמיד מסופרים כדי להראות את הזקן, הגבות, השפם, הרגליים, האוזניים והזנב.

גזע כלבי שנאוצר ידוע ככלבי שמירה מצוינים בשל נטייתם לנבוח כשזרים מגיעים. זה גם מועיל שלכלבים אלה יש תיאבון בריא חזק שהם משתמשים בהם לטובתם. בתחילת המאה ה -20 שימשו שנאוצרים כשומרים עבור בתים ומפעלים עסקיים. אנשים רבים מסכימים ששנאוצרים הם חיות מחמד מהנות בגלל המזג השובב והאימון הקל שלהם.

אילוף

המילה "שנאוצר" בגרמנית היא "חוטם". גזע כלבי שנאוצר אוהב אינטראקציה ותשומת לב אנושית, ויעקוב אחר בעליהם ברחבי הבית כדי לוודא שהם תמיד קרובים. הם כלבים מאוד אינטליגנטיים שאפשר לאלף אותם בקלות בעזרת טכניקות חיזוק חיוביות, כי אחרת הם ישתעממו מה שמוביל להתנהגות הרסנית. הם לא אוהבים להישאר לבד יותר מדי זמן, ולכן על שניאוזרים להיות בעלי גישה לכלבים או לבני אדם אחרים כאשר בעליהם אינם.

YouTube video

לשנאוצרים יש נטייה לנבוח כשזרים מגיעים, וצריך לאמן אותם לא לעשות זאת, אחרת זה יהווה מטרד עבור הבעלים. לפעמים הם יכולים להיות מתוחים במיוחד מה שהופך אותם לכלבי שמירה מצוינים בגלל האישיות הערנית שלהם. זה גם אומר שהם עושים כלבי שמירה גדולים בגלל הנטייה שלהם לנבוח על כל דבר שאינו מוכר.

האף שלהם רגיש מאוד והם יתריעו בפני הבעלים אם משהו לא בסדר כגון דליפת גז או שריפה. לכלבים אלה יש גם כישרון לחפירה ויכולים לחפור ערוגות או גינות ללא הכשרה ופיקוח מתאימים, ולכן חשוב לשמור אותם באזור שבו הם לא יכולים לעשות דברים כאלה.

התעמלות

שנאוצרים הם גזע כלבים פעיל הזקוק לתרגול רב כדי למנוע מהם להשתולל. הם אוהבים להיות בחוץ ויש להם נטייה להתרוצץ או לשחק עם הבעלים שלהם ברגע שהם מקבלים קצת סיבולת. יש לאפשר לכלבים אלה את האפשרות להתרוצץ כל יום, אחרת הם עלולים להיות הרסניים.

YouTube video

הם לא יכולים לסבול מזג אוויר קר, ותמיד חייב להיות להם מקום חם לישון בו. אם הבעלים שלהם ירצו שהם יסבלו פחות במהלך חודשי החורף, הם יכולים לרכוש מעיל כלב או לשלוח אותם למספרה שיוכל לגלח את השיער המת מגופם. 

שנאוצרים הם חיות מחמד משפחתיות נהדרות בגלל אהבתם לחברות אנושית, אך יש להשגיח עליהם סביב ילדים צעירים מאוד מכיוון שלפעמים הם אנרגטיים מכדי שהם יכולים להתמודד.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: