שיבה אינו

שיבה אינו הוא גזע כלבים יפני עתיק, זהו כלב קטן יחסית אבל חזק ושרירי שבעבר השתמשו בו לצרכי ציד. כיום, שיבה אינו הוא גזע כלבים פופולרי ביותר, בזכות האופי הטוב והמראה המרשים שלו. שיבה אינו הוא כלב שמסתגל בקלות ויכול להתאים לחיים בתוך הבית, בעיר וגם בכפר.

שיבה אינו מתאפיין בצבעים לבנים משולבים במגוון צבעים אופייניים לגזע (אדום, כתום, שחור וצבע שזוף) והוא בעל מראה של שועל, בזכות הבעת הפנים והפרווה החלקה שלו. אנשים אשר מחפשים שיבה אינו עושים זאת בזכות העובדה שזהו כלב עם אישיות אמיצה ומלאת ביטחון עצמי, וכמו כן הם בעלי מבנה גוף חסון ושרירי.

מאפיינים של שיבה אינו

טמפרמנטערני, פעיל, קשוב
גובה כתפיים34-42 ס"מ
משקל7-11 ק"ג
תוחלת חיים13-16 שנים
YouTube video

טיפוח שיבה אינו

כלבי שיבה אינו הם כלבים שמנשירים הרבה מאוד שיער. נהוג לומר שהם מנשירים פעמיים בשנה, אבל חלק מבעלי שיבה אינו אומרים שהכלב שלהם משיר שיער במשך כל השנה. יש להם פרווה שלא נוצרים בה קשרים, לכן אפשר בקלות להבריש אותם בעזרת מברשת מיוחדת. ההברשה אמורה להפחית את כמות נשירת השיער של הכלב.

כמו כן כלבי שיבה אינו אינם חובבים גדולים של גזיזת ציפורניים. לכן עדיף להרגיל אותם כבר מגיל צעיר, אחרת הם יכולים להביע התנגדות. במידה ולא תגזזו לכלב שלכם ציפורניים, זה יכול להפריע ולהכאיב לו בזמן הליכה וריצה.

התעמלות לכלב שיבה אינו

לרוב כלבי שיבה אינו הם כלבים אנרגטיים שאוהבים טיולים והליכות ארוכות. הם לא כלבים היפראקטיביים בצורה מוגזמת, אבל בעלים של שיבה אינו צריך להקדיש זמן כדי שהכלב יוכל להוציא את כל המרץ ולבצע פעילות גופנית מספיקה. מדובר על סוג כלבים בינוניים מלאי מרץ ושמחה.

בייחוד אם אין לכם בבית חצר או שטח גדול בו הכלב יכול לשהות במהלך רוב היום, חשוב להקפיד על טיולים מספיק ארוכים כדי שהכלב יהיה רגוע ונינוח.

אילוף כלב שיבה אינו

YouTube video

כלבי שיבה אינו ידועים בכך שקל מאוד לחנך אותם לעשיית צרכים מחוץ לבית. לרוב הם ילמדו עצמאית להתאפק ולהתרחק כמה שיותר מהטריטוריה שלהם כדי לעשות צרכים. לרוב, כבר בגיל 5 שבועות גור של שיבה אינו יכול להתאפק במשך כל הלילה, עד שמוציאים אותו החוצה בבוקר. 

מדובר על כלבים חביבים ורגועים, אילוף שמבוסס על חיזוקים חיוביים כמו מחמאות ופרסים, אמורים לעשות את העבודה. ובנוסף לחזק את הקשר בין הבעלים לבין הכלב.

תזונה של שיבה אינו

חשוב לתת לשיבה אינו שלכם אוכל כלבים איכותי המותאם לגילו. בין אם הוא גור, כלב בוגר או כלב מבוגר, ניתן למצוא אוכל כלבים תואם לכל שלבי החיים שלו. גור שיבה אינו זקוק לאוכל איכותי אשר יספק לו את כל הערכים התזונתיים להם הוא זקוק בתקופת הגדילה שלו.

חלק מכלבי שיבה אינו יכולים להיות בררניים באוכל שנותנים להם, וחלק יכולים לאכול הכל ללא בעיה. לכן בדקו כיצד הכלב שלכם מגיב לאוכל שאתם נותנים לו, ובמידה והוא אינו מעוניין לאכול, נסו לתת לו סוג אחר של אוכל כלבים איכותי.

כמו כל הגזעים, גם שיבה אינו יכול לסבול מעודף משקל כאשר התזונה שלו אינו מאוזנת. לכן חשוב להקפיד לתת לכלב כמויות נכונות של מזון, ולהקפיד לא לתת לו יותר אוכל של בני אדם, וממתקים לכלבים. אמנם ממתקים יכולים להיות כלי מצוין לצורך אילוף הכלב, אבל חשוב לתת זאת במידה מתונה, משום שהם מכילים הרבה קלוריות ויכולים לגרום לעליה במשקל הכלב.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: