האסקי סיבירי

האסקי סיבירי הוא כלב בעל פרווה עבה אשר ידוע ככלב המתמחה בגרירת מזחלות בקרח באזורים הקרים של כדור הארץ. זהו כלב די גדול בעל סיבולת ריצה גבוה והוא מתמחה בעבודה בתוך להקה של כלבי האסקי נוספים. זהו כלב חברותי מאוד עם אופי בררני ומכובד.

האסקי בעל עיניים בצבע חום או כחול ולפעמים יש לו עין אחת חומה ואחת כחולה. זהו כלב להקה אשר נהנה מחיי משפחה ומאינטראקציה עם כלבים נוספים. זהו גזע אנרגטי במיוחד אשר לא יכול לעמוד בפני הפיתוי של לרדוף אחרי חפצים זזים וחיות קטנות. זהו כלב נקי באופן טבעי ולרוב כמעט ואין לו ריח לא נעים.

מאפיינים בולטים של האסקי סיבירי

  • טמפרמנט: נאמן, שובב, חברותי
  • גובה: 53-60 ס"מ
  • משקל: 20-28 ק"ג
  • תוחלת חיים: 12-14 שנים
YouTube video

תזונה

לאכול אוכל איכותי זה עניין הכרחי לבריאות של כלב האסקי סיבירי, התזונה של הכלב משפיעה ישירות על בריאות העור והפרווה שלו, כמו גם כמובן על שאר התפקוד של הגוף שלו. בחודשי הקיץ לרוב יהיה עדיף לתת לכלב תזונה עם טיפה פחות חלבון, משהו באזור ה- 20% אמור להיות מספיק. 

עקבו אחרי הכלב שלכם ובדקות שהאוכל שאתם נותנים לו אכן מתאים לו והוא מגיב אליו טוב. במקרה של חוסר ודאות, צרו קשר עם הוטרינר שלכם ובקשו ממנו ייעוץ לגבי התזונה של ההאסקי שלכם. שימו לב שהכלב לא אוכל יותר מדי, משום שזה יכול להוביל לעודף משקל ולפגוע לכלב באיזון התקין של התזונה שלו.

טיפוח

האסקי סיבירי נחשב לגזע מטופח באופן טבעי. הם מעולים בשמירה על הנקיון בעצמם ולרוב יהיו צריכים רק כמה מקלחות בשנה. הברשות שבועיות של הפרווה יעזרו לשמור עליה ועל העור של הכלב במצב טוב. 

להאסקי סיבירי יש פרווה כפולה. הפרווה התחתונה נושרת פעמיים בשנה, לכן חשוב להמשיך ולהבריש כדי להסיר את כל שאריות הפרווה אשר נשרה. שימו לב לאורך הציפורניים של הכלב, הקפידו לגזוז אותן באופן קבוע כדי למנוע בעיות רגליים שיכולות להתפתח. 

התעמלות

YouTube video

האסקי סיבירי הוא כלב פעיל מאוד, זהו כלב אתלטי שדורש הרבה פעילות והתעמלות. זהו גזע עובד מטבעו ולכן הם באים לידי ביטוי בצורה הטובה ביותר כאשר נותנים להם את האפשרות להוציא את מירב המרץ שלהם.

חשוב להקפיד על פעילות קבועה גם מבחינה פיזית וגם מנטלית. משחק עם הכלב היא הדרך הטובה ביותר בשבילו להוציא מרץ וליצור חיבור חזק עם הבעלים. האסקי סיבירי הוא כלב אשר נועד לרוץ, לכן הוא יעשה זאת בכל הזדמנות שתינתן לו. לכן חשוב לשמור על הכלב בשליטה ואף קשור באזורים ציבוריים.

אילוף

מומלץ לבצע חשיפה של ההאסקי לכלבים ואנשים אחרים כבר מגיל צעיר, וכמובן לאלף את הכלב לעשות צרכים מחוץ לבית. לאנשים אשר מעוניינים לאלף את ההאסקי סיבירי שלהם ללכת עם רצועה בצורה מושלמת, לרוב יהיה צורך בלא מעט סבלנות, משום שהכלב מתאפיין באופי שובב ומלא מרץ. הגישה הטובה ביותר היא להפוך את האילוף לפעולה כיפית גם לכלב וגם לבעלים, כך לרוב תצליחו להשיג את התוצאות הטובות ביותר. זהו גזע כלבים גדולים חברותי מאוד ולרוב הוא יהיה זקוק לחברה של אנשים וכלבים אחרים, זה לא כלב שמתאים להישאר לבד למשך זמן ממושך. 

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: