20 סוגי הכלבים הכי חכמים בעולם

ישנם המון סוגי כלבים חכמים ואינטליגנטים במיוחד אשר יודעים לשתף פעולה ולהבין מצוין את כוונת הבעלים שלהם. במשך מאות שנים שבני אדם נעזרים בכלבים חכמים אלו לביצוע מגוון גדול מאוד של פעולות ועבודות. ישנם לדוגמא כלבי נחיה שיודעים כיצד להכווין ולתמוך שזה כמובן מצריך אינטיליגנציה ברמה גבוה ביותר.

הקשר רב השנים בין הכלב לאדם הצמיח גזעים וסוגים רבים של כלבים אשר ניחנים בחוכמה יוצאת דופן. כלבים אלו הם תענוג אמיתי לחינוך וגידול, והם מהווים שותפים ובני משפחה מושלמים. במאמר זה הכנתי לכם רשימה של גזעי כלבים אשר ידועים בחוכמה יוצאת דופן.

בורדר קולי

בורדר קולי

בורדר קולי הוא גזע חכם מאוד עם רצון עז ללמוד מה שהופך אותם קלים לאילוף לטריקים או עבודות כמו רעיית כבשים, תחרויות זריזות, עבודות חיפוש והצלה וכו'. פרוותיהם עשויות משתי שכבות, פרווה צפופה ושכבה עליונה ישרה. הם מגיעים בצבעים שונים אך לעתים קרובות יותר הם שחורים עם סימנים לבנים על החזה או הגרון.

גולדן רטריבר

גולדן רטריבר

לכלבי גולדן יש מזג רוח נהדר שהופך אותו לקל לאילוף לכל מיני עבודות כמו ציד, עבודות חיפוש והצלה, הרחת חומרים אסורים, הם משמשים ככלבי נחייה לעיוורים וכו'. הם גם נהדרים עם ילדים וחיות מחמד אחרות מה שהופך אותם לאחד הכלבים הכי חכמים ולבחירה פופולרית מאוד למשפחות. הם מגיעים בשלושה צבעים: קרם בהיר, זהב כהה או שזוף, ואדום/צהוב. פרוותם עשויה משתי שכבות: שכבה עליונה ישרה ותחתונה צפופה.

רועה גרמני למכירה

רועה גרמני

כלבי רועה גרמני אלו כלבים אינטליגנטים במיוחד וקלים לאילוף. הם גם נאמנים וצייתנים מה שהופך אותם למושלמים ככלבי משטרה או כלבי שירות. הם מגיעים בשלושה סוגי פרווה שונים: חלק, ארוך ומחוספס. הם יכולים להיות בכל צבע (אם כי הם בדרך כלל שחורים ושזופים). אוזניהם תמיד מתקפלות ויורדות כשהזנב מתכרבל כלפי מעלה. 

לברדור למכירה

לברדור

הלברדור הוא אחד הגזעים הפופולריים ביותר בעולם בשל ידידותם, האופי הקל והאינטליגנציה הגבוהה מה שהופך אותם לקלים ביותר לאילוף. יש להם פרווה עליונה גסה ופרווה תחתונה עבה אותם הם משילים פעמיים בשנה. הם מגיעים בצבעי שחור, שוקולד, צהוב או כסוף כאשר הלבן על החזה הוא הנפוץ ביותר.

הם אחד הגזעים החכמים ביותר שיש, נתונים אלו הופכים אותם למושלמים ככלבי שירות או כלבי עזרה. הם גם אינטליגנטים מאוד כלומר קלים לאילוף ומגיבים היטב לאימוני אימון. לברדורים הם כלבי נחיה ידועים, זאת הרבה בזכות האופי והחוכמה שלהם.

דוברמן פינצ'ר למכירה

דוברמן פינצ'ר

דוברמן הוא גזע שיש לו רצון גבוה ללמוד והוא אחד הגזעים המתאמנים הטובים ביותר שיש. הם גם מאוד נאמנים מה שהופך אותם למושלמים לעבודות כמו כלבי משטרה או כלבי שמירה. הם שריריים וספורטיביים. ניתן למצוא אותם בשני צבעים שונים: שחור עם סימני שיזוף או בצבע חלודה עמוק.

רועה בלגי למכירה

רועה בלגי

רועה בלגי (מלינואה) הוא אחד הגזעים המובילים בתור כלבי שירות או כלבי עזרה בגלל האינטליגנציה שלהם בשילוב דחף גבוה מאוד לעבודה ולמידה מה שאומר שניתן בקלות לאלף אותם לכל מיני דברים. זהו גזע מבצעי שמתמשים בו בצבא ביחידות כמו עוקץ.

הם גם מאוד נאמנים מה שהופך אותם למושלמים ככלבי הגנה. הם מגיעים בשני צבעים: חום (שזוף עם סימני מהגוני על הפנים, החזה, הרגליים, הרגליים והזנב) או אדום (חום אבל עם מסכה שחורה על הפנים). הם גם שריריים מאוד, חזקים ואתלטיים. לגזע זה יש פרווה עליונה רכה, קצרה וישרה.

צ'יוואווה למכירה

צ'יוואווה

הצ'יוואווה הוא גזע חכם מאוד והוא מצוין בגלל הנאמנות והנכונות ללמוד מה שהופך אותו לקל לאילוף. הם מגיעים בשני גדלים: סטנדרטי (עד 4 ק"ג עם גוף בצורת תפוח) או מיניאטורי (פחות מ – 2 ק"ג עם אף מעט ארוך ומחודד יותר). הם גם אינטליגנטים מאוד מה שהופך אותם לקלים לאילוף וללמידת טריקים. פרוותיהם רכות, ארוכות וישרות.

תחש

תחש

גזע תחש הוא כלב אינטליגנטי במיוחד ולעתים קרובות משמש כלב ריחרוח בזכות יכולות הריח הנהדרות שלו. הם גם מאוד נאמנים ומגנים, מה שהופך אותם למושלמים ככלבי שמירה. הם מגיעים בשלושה גדלים: סטנדרטי, מיניאטורי וטוי. לגזע זה יש הרבה אנרגיה וצריך להוציא אותו כראוי מדי יום כדי להימנע מהתנהגויות לא רצויות כגון חפירת חורים בכל רחבי החצר או לעיסת רהיטים ונעליים.

פוינטר גרמני

פוינטר גרמני

גזע זה הוא חכם מאוד עם רצון עז ללמוד מה שהופך אותם קלים לאילוף לטריקים או עבודות כמו ציד, עבודות חיפוש והצלה, הרחת חומרים אסורים ועוד. הם שריריים וספורטיביים. ניתן למצוא אותם בשלושה צבעים שונים: חום, שחור או לבן כאשר עם סימן כתום על הראש הוא הנפוץ ביותר. פרוותיהם קצרות, צפופות וישרות.

קולי גס-שיער (לאסי)

קולי

כלב קולי הוא אחד הגזעים החכמים ביותר שיש, מה שאומר שאפשר להכשיר אותם לכל מיני עבודות ומשימות. הם מאוד נאמנים ורוצים לרצות מה שהופך אותם לקלים גם לאילוף. הם מגיעים בשני צבעים: שחור ולבן עם סימני שיזוף או חום על גופם. הפרווה שלהם היא פרווה כפולה עבה: פרווה עליונה בינונית וארוכה ותחתונה צפופה ורכה.

כלב רועים שלטי

כלב רועים שלטי

גזע זה כלב חכם, נאמן מאוד וצייתני מה שהופך אותם לקלים לאילוף. הם אינטליגנטים במיוחד מה שהופך אותם למתאימים לתחרויות זריזות או עבודות חיפוש והצלה. גזע זה מגיע בשני צבעים: חום או שחור ולבן. יש להם פרווה כפולה המורכבת משיער חיצוני ורך וצפוף. זהו כלב דומה מאוד לקולי (לאסי) אבל הוא קטן יותר פיזית.

פמברוק וולש קורגי

פמברוק וולש קורגי

קורגי הוא כלב אינטליגנטי מאוד מה שהופך אותם קלים לאילוף לכל מיני עבודות שונות. הם גם נאמנים וצייתנים מה שהופך אותם לנהדרים כמלווים או כלבי שמירה. גזע זה מגיע בשני צבעים: אדום ולבן או שחור ושזוף. יש להם פרווה כפולה ועבה.

קוקר ספניאל

קוקר ספניאל

קוקר ספניאל זהו גזע מאוד נאמן וצייתני מה שהופך אותם קלים לאילוף או לביצוע משימות שונות. הם גם אינטליגנטים מאוד מה שמאפשר להם להיות מאומנים לדברים כגון ציד, תחרויות ועוד. הם מגיעים בשני צבעים: שחור ושזוף או אפור ולבן (ללא סימנים לבנים על הפנים או החזה). פרוותיהם בינוניות, וישרות.

פודל טוי למכירה

פודל 

פודל הוא אחד הגזעים החכמים ביותר שיש, גזע זה ידוע ברמות הציות הגבוהות שלו וכישורי האזנה טובים. עם זאת, גזע זה ידוע גם כבעל הרבה אנרגיה וצורך לא מעט פעילות גופנית. הם מגיעים בארבע גדלים: פודל ענק, סטנדרטי, מיניאטורי ופודל טוי. ניתן לזהות את הפודל בקלות בשל פרוותו. הוא שחור, לבן וחום אם כי אם אתה מוצא אחד בצע חום הוא עשוי להיקרא "אדום". יש להם זנב מתולתל שנדבק מעל לראשם כשהם נרגשים או שמים לב למשהו מעניין.

צ'או צ'או למכירה

צ'או צ'או

גזע זה ידוע ככלב של אדם אחד מכיוון שהם נאמנים מאוד לבעלים שלהם בדרך כלל, ויש להם נטיה לא להיות ידידותיים לזרים או אנשים אחרים. הם יגנו על בעליהם מפני כל מי שאסור להיכנס למשפחה שלו. למרות עובדה זו הם כלבים מאוד אינטליגנטיים מה שהופך אותם לקלים לאילוף לעבודות או משימות. הם גם נאמנים ומגנים, מה שהופך אותם לנהדרים לדברים כמו כלבי שמירה. גזע זה בדרך כלל שרירי מאוד עם פרווה ארוכה ועבה המגיעה בשלושה צבעים: אדום, שחור או שזוף שזה הצבע הנפוץ ביותר.

ויימרנר

ויימרנר

זהו גזע אינטליגנטי מאוד מה שהופך אותו לקל לאילוף לדברים שונים כגון ציד או עבודת אכיפת חוק. הם גם מאוד נאמנים ומגנים, מה שהופך אותם גם לכלבי שמירה נהדרים. הם מגיעים בשלושה צבעים: אפור פלדה, אפור בהיר עם קצות כסף על פרוותם (המכונה כחול), או לבן מלא (ללא טלאים). לגזע זה יש פרווה קצרה וקצרה מאוד.

ויסלה

ויסלה

ויסלה הוא גזע אינטליגנטי מאוד מה שהופך אותם לקלים במיוחד לאילוף, כמו גם ללמוד טריקים. הם מאוד נאמנים ומגנים מה שהופך אותם לכלבי שמירה מעולים. הם מגיעים בשני צבעים: אדום  או צבע חלודה אחיד. יש להם שיער קצר וגס והם משירים אותו במהלך עונות המעבר.

שנאוצר

שנאוצר

שנאוצרים הם כלבים אינטליגנטים מאוד מה שהופך אותם קלים לאילוף למשימות או עבודות שונות. הם גם מאוד נאמנים ומגנים, והם יכולים להיות כלבי שמירה מצוינים. השנאוזר מגיע בשלושה גדלים: סטנדרטי (המכונה ענק), מיניאטורי והשנודל (תערובת בין שנאוזר לפודל). לשנאוזר פרווה קצרה וגסה קלה לטיפוח ולתחזוקה, כמו כן הוא גזע היפואלרגני שאינו מנשיר שיער.

סמויד

סמויד

גזע זה חכם מאוד והם קלים מאוד לאילוף וללמידת טריקים שונים. הם גם נאמנים וצייתנים מה שהופך אותם לנהדרים כמלווים או כלבי שמירה. הסמויד הוא כלב בעל פרווה לבנה עבה וארוכה בינונית.

האסקי סיבירי למכירה

האסקי סיבירי

כלבי האסקי ידועים מאוד בחוכמה והאינטיליגנציה שלהם. גזע זה הוא אינטליגנטי במיוחד והופך אותם לקלים ביותר לאילוף למשימות או משימות שונות. הם גם מאוד נאמנים ומגנים מה שהופך אותם לכלבי שמירה או כלבי שמירה. האסקי בעל פרווה עבה וכפולה כאשר פרוות הפנים שלהם רכה, צפופה ועבה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.