מסטיף טיבטי

המסטיף הטיבטי הוא גזע כלבים עתיק שמגיע מסין. הם שימשו ככלבי שמירה וכלבי ציד במשך למעלה מ- 2000 שנה, והאצילים של טיבט העריכו אותם מאוד. עם זאת, הם גם ידועים כחביבים ועדינים להפליא עם ילדים (וגם חיות מחמד אחרות.) אם אתם מחפשים כלב משפחה גדול שיכול להגן על הבית שלכם ועל יקיריכם, אינכם יכולים להשתבש עם מסטיף טיבטי.

למרות שהם כלבי שמירה חסרי פחד, כשזה מגיע לאילוף אותם חשוב לא להשתמש בטכניקות קשות או משמעת פיזית. במקום זאת, נסה לתגמל התנהגות טובה עם שבחים או פינוקים.

הכלבים הגדולים אך החביבים הללו ילמדו במהירות אילו התנהגויות מקובלות בבית אם הם מתוגמלים באופן עקבי על התנהגות טובה. בנוסף, מכיוון שהם יצורים עדינים באופן טבעי שאוהבים להיות עם המשפחות שלהם, מסטיף טיבטי הוא נהדר אם יש לך גם ילדים.

YouTube video

יש להם פרווה עבה מאוד שמתאימה לאקלים קר, כך שאתה לא צריך לדאוג להשאיר אותם בחוץ בחורף. רק זכור לא להשאיר ילדים קטנים בחוץ ללא השגחה עם המסטיף הטיבטי שלך, מכיוון שהם עשויים לחשוב שזה משחק.

בסך הכל, מסטיף טיבטי הוא גזע כלבים מצוין לכל מי שמחפש חיית מחמד משפחתית אוהבת ונאמנה שיכולה גם לספק הגנה. אם אתה מעוניין להכניס את אחד מהכלבים המדהימים האלה לביתך, הקפד לעשות את המחקר שלך ולמצוא מגדל בעל מוניטין. אולי קצת קשה למצוא אותם, אבל זה יהיה שווה את זה ברגע שתביא את החבר הפרוותי החדש שלך הביתה.

אימון ואילוף

אימון מסטיף טיבטי אינו מתאים לכל אחד. הגודל והמזג שלהם הופכים אותם לפחות נוחים לאימון ואילוף. עם זאת, אם אתם עומדים באתגר זה יכול להיות מתגמל ביותר להחזיק כלב נאמן ומגונן כל כך לצידכם. הנה כמה טיפים לאימון הענקים העדינים האלה.

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת על אימון מסטיף טיבטי הוא שהם דורשים גבולות מאוד יציבים ועקביים. נסה כמה שיותר לא לתת להם לברוח מכלום. גזע זה יכול להפוך לדומיננטי ועקשן אם הם חשים שאתה סובלני איתם, אז אל תיכנע אלא אם כן הכרחי.

כדי שהכלב שלך יכבד אותך, אתה צריך לבסס את עצמך כמנהיג שלו. הבינו שאתם האלפא והם לא – אל תתנו לכלב שלכם ללכת עליכם. הם לא ילמדו כלום אם רק תיכנע להם בכל פעם שהם מתחילים לנבוח או לקפוץ. זה לא גזע שמאוד שמח לקבל פקודות מבני אדם, אז אל תצפה שזה יהיה קל בכלל.

YouTube video

דבר נוסף שיעזור הוא ליצור קשרים חברתיים עם הכלב שלך ככל האפשר כשהם צעירים. ככל שהוא פוגש יותר כלבים ואנשים, כך ייטב. זה אולי נשמע מוזר אבל זה לא גזע שאוהב להכיר אנשים חדשים או בעלי חיים אחרים. אם לא מתרועעים כראוי במהלך גיל הגור, מסטיפים טיבטים עשויים לפחד מזרים למשך שארית חייהם ברגע שהם מתבגרים.

לבסוף, חשוב להיות עקבי עם הפקודות שלך. אם תגיד לכלב שלך לעשות משהו יום אחד, ואז אל תגרום לו לעשות את זה למחרת, הוא לא יידע למה לצפות ממך. זה יכול להוביל להרבה בלבול ותסכול בשני הצדדים. כלבים משתוקקים לשגרה ויציבות, אז נסו להיות צפויים ככל האפשר באינטראקציות שלכם איתם.

עם קצת סבלנות, תקיפות ועקביות, אתה בהחלט יכול לאמן מסטיף טיבטי. זה ייקח הרבה עבודה קשה אבל התוצאה הסופית תהיה שווה את זה – כלב מתנהל היטב ונאמן לצידך.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: