טרייר טיבטי

טרייר טיבטי הוא אחד מגזעי הכלבים העתיקים בעולם. הם גם מהנדירים ביותר, עם רק כ-3000 גורים שנולדים בכל שנה. הגזע נחשב כצאצא של כלבים שליוו נזירים בודהיסטים במסעותיהם באזור ההימלאיה.

כיום, טרייר טיבטי הם חיות מחמד משפחתיות פופולריות. הם ידועים באישיות הידידותית שלהם ובאהבתם לאנשים. הם גם מאוד פעילים ושובבים, מה שהופך אותם לבחירה מצוינת עבור משפחות עם ילדים.

YouTube video

אופי ותכונות

טרייר טיבטי ידוע בשיער הארוך שלהם, שדורש טיפוח קבוע כדי לשמור על בריאותו ומראהו טוב. בנוסף, הם דורשים הרבה פעילות גופנית והרבה מקום לשחק.

כלבים אלה חכמים מאוד ויכולים להיות מעט קשים לאילוף. בין אם אתה חדש בבעלות על כלבים או מחפש כלב שני, ייתכן שטרייר טיבטי אינו הגזע בשבילך. הם דורשים שפע של פעילות גופנית ואימונים, אשר גוזל זמן אם עושים זאת כראוי.

YouTube video

למרות האתגרים הללו, טרייר טיבטי מהווה חיית מחמד נהדרת למשפחות שיכולה לספק להם את הפעילות הגופנית והאימונים שהם צריכים. הם גם קלים יחסית לטיפול ומאוד חיבה.

כלב היפואלרגני שאינו משיר שיער

טרייר טיבטי הוא גזע כלבים המושלם לסובלים מאלרגיות, מה שהופך אותו לבן לוויה המושלם לכל בית. עם פרוות המשיי הארוכה שלהם, זהו גזע כלבים שאינו מנשיר כמעט שיער כמו גזעים אחרים, מה שהופך אותם לאידיאליים עבור כל בית.

YouTube video

הכלב הזה הוא גם אינטליגנטי ושובב להפליא, הוא גדל במקור בטיבט ככלב עבודה. הם היו רגילים לרעות כבשים ולמשוך עגלות. הם גם כלבי שמירה מצוינים ומהווים בני לוויה נהדרים. כלבים אלה בדרך כלל שוקלים בין 11 ל- 16 קילו וגובהם כ 35-40 ס"מ.

לסיכום, לטרייר הטיבטי יש פרווה ארוכה ועבה של שאינה משירה במיוחד. זה הופך אותם לבחירה מצוינת עבור אלה הסובלים מאלרגיות. הם מגיעים במגוון צבעים, כולל שחור, חום, לבן ואפור. בסך הכל מדובר בכלב מדהים לכל בית ומשפחה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: