ויימרנר

ויימרנר הוא גזע כלבים גדול אשר במקור גדל להיות כלב ציד. זהו גזע אנרגטי, אתלטי ואינטליגנטי. הויימרנר נאמן, חרוץ ואוהב לרצות את בעליו.

מקורו של הויימרנר אינו ידוע, אך ישנן מספר תיאוריות. יש אנשים הסבורים שמקורם של הויימרנרים מגרמניה בעוד שאחרים סבורים שהגיעו מצרפת.

כלבי ויימרנר הם כלבים גדולים עם פרווה קצרה חסינת מים וזנב שנישא גבוה. כלבים אלה הגיעו לראשונה לארצות הברית בשנות השלושים ומאז הוכרו על ידי כגזע רשמי. כלבי ויימרנר הם לא רק כלבי ציד נהדרים, הם גם בני לוויה מצוינים.

YouTube video

אופי

כלבי ויימרנר הם כלבים אינטליגנטים מאוד שלהוטים לרצות את בעליהם. כלבים אלה מסתדרים הכי טוב עם אילוף מוקדם והרבה פעילויות בחוץ כגון ריצה, שחייה וטיולים. חשוב שלכלבים אלה תינתן מספיק פעילות גופנית מכיוון שהם יכולים להשתעמם בקלות מה שעלול לגרום להתנהגויות הרסניות כמו לעיסה או חפירת חורים.

ויימרנר הוא כלב מאוד נאמן, אוהב ומגן, נהדר עם ילדים. גזע זה בדרך כלל מאוד ידידותי כלפי בעלי חיים אחרים כולל חתולים. חשוב להתרועע עם ויימרנר בגיל צעיר כדי למנוע בעיות בהמשך החיים.

אורך חייו של ויימראנר בריא הוא בין 10-12 שנים. כלבים אלה בהחלט אינם הבחירה הטובה ביותר לבעלי כלבים בפעם הראשונה מכיוון שהם דורשים טיפול מיוחד והכשרה מיוחדת. הויימרנר נוטה להיות מאוד היפראקטיבי כאשר לא נותנים לו מספיק פעילות גופנית, מה שעלול לגרום להם להיות הרסניים בבית.

פרוותו של הוויימראנר קצרה, צפופה ומלוטשת. ידוע כי כלבים אלה מנשירים לעתים קרובות למדי, במיוחד בעונת האביב. חשוב שהבעלים יברישו את כלבי ויימרנר שלהם באופן קבוע כדי למנוע הצטברות שיער.

אילוף

אימוני ציות הם חובה עבור הוויימראנר מכיוון שהם יכולים להפוך לאגרסיביים אם לא מטפלים בהם כראוי. גזע זה מגיב היטב להרבה חיזוקים חיוביים יחד עם תגמולים של פרסים. הויימרנר יסרב להקשיב לפקודות אם יימצא שאימון הציות משעמם או חוזר על עצמו.

לויימרנר יש דחף טרף גבוה מאוד. חשוב שהבעלים ישמרו על הכלב ברצועה כל הזמן כשהם בחוץ כי הכלבים האלה ירוצו אחרי כל דבר שזז. לא כדאי לסמוך על הכלבים האלה בלי רצועה, מה שעלול להוביל לתוצאות רעות כגון ריצה לכביש ופגיעה ממכונית או מרדף אחר חיות בר.

חשוב שהויימרנר יישאר רגוע סביב בעלי חיים קטנים יותר מכיוון שיש לו אינסטינקט חזק לצוד. כלבים אלה יכולים להיות בלתי צפויים כאשר הם רואים חיות קטנות כמו סנאים, ארנבים וחתולים. לבעלי גזע זה לא מומלץ לקבל כל סוג של חיית מחמד עם פרווה, אלא אם כן הם מנוסים מאוד בבעלות על כלבים.

YouTube video

בריאות

ויימרנר הוא גזע בריא מאוד, אבל הוא ראה את חלקו גם בבעיות בריאות. גזע זה ידוע כבעל בעיות של מפרק הירך אשר יכול להוביל לדלקת פרקים וצליעה קלה ככל שהכלב מזדקן. הויימרנר יכול גם לסבול מנפיחות שיכולה להיות חמורה ביותר ולעתים גם קטלנית אם לא לוקחים אותו לוטרינר באופן מיידי.

התעמלות

הויימרנר ידוע בזכות המהירות והסיבולת שלו. כלבים אלה יכולים לרוץ עד 14 קמ"ש, מה שהופך אותם לכלבי ציד מצוינים שעוקבים אחר טרף לפני שהם תופסים אותו. הזריזות והכוח של כלב ויימרנר הופכים אותו לבחירה מצוינת ככלב ציד.

הויימרנר הוא גם אחד מגזעי הכלבים החכמים ביותר שיש. כלבים אלה מאומנים לרוב לצייד, משימות חיפוש והצלה, עבודת משטרה ותפקיד צבאי. לויימרנר רמת ציות גבוהה מאוד, מה שמקל על אילוף אפילו לבעלי כלבים בפעם הראשונה.

כלבי ויימרנר גדולים מדי מכדי להיות כלבים כלבים יעילים מאוד. הם מתאימים ביותר לבעלים פעילים שאוהבים לבלות בחיק הטבע עם הכלב שלהם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: