בישון פריזה

בישון פריזה הוא גזע שדומה במראה שלו לפודל, הבישון מתהדר בפרווה לבנה היפואלרגנית ונעימה מאוד למגע והוא אינו משיר שיער. זהו גזע בעל ראש מעוגל, עיניים כהות ועור כהה של האף והשפתיים. בישון פריזה בוגר יכול להגיע לגובה כתפיים של בערך 30 ס"מ.

אנשים רבים מחפשים בישון פריזה משום שהוא כלב לוויה שמסתגל בקלות ומסתדר עם גזעי כלבים אחרים ועם ילדים. בישון פריזה גם יכול להיות כלב שמירה לא רע בגלל שהוא ערני וסקרן – אבל הם סוג כלבים בינוניים מאוד חביבים ופחות תקיפים. הם פועלים תחת ההנחה שאין זרים, פשוט כולם חברים שהם פוגשים לראשונה. הביטחון והגודל שלהם עושה אותם כלבים מושלמים למחייה בעיר.

אם אתם מחפשים לקנות גור בישון פריזה, חשוב לעשות את הבדיקות הנדרשות כדי להבטיח שאתם לוקחים הבייתה כלב בריא וללא כל בעיות גנטיות. באופן כללי זהו אינו גזע אשר נחשב בעייתי במיוחד מבחינה גנטית, אבל תמיד עדיף לקחת משנה זהירות.

מאפיינים של בישון פריזה

  • טמפרמנט: שובב, סקרן
  • גובה: 24-30 ס"מ
  • משקל: 5-8 ק"ג
  • תוחלת חיים: 14-15 שנים
YouTube video

תזונה

הבישון פריזה צריך להסתדר יפה עם אוכל כלבים באיכות גבוה. לפעמים הכלבים בגזע זה נוטים להיות בעודף משקל, לכן מומלץ לשים תשומת לב על כמות האוכל שנותנים לבישון פריזה ולעקוב אחר המשקל שלו.

ממתקים יכולים להיות כלי עזר שימושי כאשר מאלפים את הכלב, אבל אם תתנו לו יותר מדי זה יכול לגרום לעודף משקל. במידה ואתם חוששים שהכלב בעל משקל עודף, מומלץ מאוד להתייעץ עם הוטרינר שלכם לגבי משקל הכלב.

טיפוח

צריך לסרק את פרוות הבישון לפחות פעמיים או שלוש בשבוע, אבל ההמלצה היא לסרק אותו כל יום. מדובר על גזע כלבי בית לכן הכלב צריך אמבטיה וגזירת ציפורניים לפחות פעם בחודש. ישנם אנשים המעדיפים לעשות זאת בעצמם וישנם אנשים המעדיפים לקחת את הכלב לספר כלבים פעם בחודש או חודש וחצי. בישון פריזה ננסי נחשב לכלב שהוא היפואלרגני ברובו משום שגזע זה משיר מעט מאוד שיער. כמו כל גזעי הכלבים, צריך לגזוז את הציפורניים של הבישון פריזה באופן קבוע.

YouTube video

התעמלות

הבישון נחשב לגזע יחסית פעיל, אבל זה די ממוצע ביחס לשאר הכלבים. ברוב הזמן הכלב רגוע כאשר לפעמים קורות התפרצויות מרץ של פעילות גבוה, לרוב פשוט ריצה בתוך הבית או מסביב לחצר. בנוסף לטיולים היומיים, הכלב דורש משחק יום יומי.

הבישון יכול לשחק עם כלב אחר, אבל גם זמן איכות עם הבעלים הוא הכרחי לכלב. הבישון הוא כלב מהיר באופן מפתיע, והוא יכול לבצע ניסיונות בריחה פתאומיים. ואז זה יכול להיות קשה לתפוס אותו, או לקרוא לו חזרה בגלל מזג האופי השובב שלו.

אילוף

כמו בכל הגזעים מומלץ לבצע כבר מגיל צעיר חשיפה לכלבים ואנשים אחרים, וכמובן אימון עשיית צרכים מחוץ לבית. לבישון יש מוניטין ככלב שקשה יחסית לאלף לעשיית צרכים, אבל בכל שאר האספקטים של האילוף הוא יחסית קל. לדוגמה, הבישון אוהב לבצע טריקים וללמוד טריקים חדשים מהר. הם מגיבים מצוין לאילוף בעזרת חיזוקים חיוביים, יותר מאשר דרכי אילוף קשוחות.

בריאות

בישון פריזה ננסי הוא גזע בריא באופן כללי, הבישון יכול לסבול מאובן שיניים מוקדם או סיבוכים מזיהום בחניכיים, במידה ומזניחים את נקיון הפה והשיניים שלו. כדי להימנע מזיהום באוזניים, מומלץ לבצע ניקוי אוזניים באופן קבוע.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: