כלבים חזקים: 20 הגזעים החזקים ביותר בעולם

כלב גדול וחזק יכול להיות חיית מחמד מעולה לבית, והוא יכול להיות גם מעמסה לא קטנה אם אינכם מודעים לאחריות שמגיעה איתו. להחזיק כלב חזק לצידך יכול לספק ביטחון ושקט נפשי.

ישנם גזעים רבים ושונים של כלבים חזקים שריריים ומפחידים. כאשר מחפשים כלב חזק ומרשים, ישנם מספר גזעי כלבים שמתאימים בדיוק למאפיינים אלו. להלן רשימה של גזעי הכלבים החזקים ביותר בעולם.

פיטבול למכירה

פיטבול

כלבי פיטבול הם גזע כלבים המשמש לעתים קרובות ככלב שמירה. יש להם פרווה קצרה שצבעה נע בין שחור ללבן. פיטבולים הם שריריים וחזקים, ומשקלם יכול להגיע עד 30 קילוגרם. גודלם נע בין 41 סנטימטרים ל-61 סנטימטרים.

פיטבולים נחשבים לאחד מגזעי הכלבים החזקים ביותר בגלל הקשיחות, החוזק והאומץ שלהם. הם גודלו במקור למטרת לחימה בבעלי חיים אחרים, אך כיום הם משמשים לרוב ככלבי עבודה. פיטבולים הם חיות מחמד משפחתיות מצוינות מכיוון שהם נאמנים ומגוננים על יקיריהם. 

בין מגוון הסוגים של פיטבול אפשר למצוא  את הפיטבול בלו נאוז, פיטבול רד נואז, ופיטבול טריקולור. לכל הגזעים הללו ישנם מאפיינים דומים כאשר ההבדל המהותי ביניהם הוא צבע הפרווה.

אמריקן בולי למכירה

אמריקן בולי

אמריקן בולי הוא גזע כלבים חדש יחסית שזכה להכרה רק לאחרונה. גזע זה מגיע בצבעים רבים כולל שחור, אפור, חום ולבן. יש להם גם פרווה קצרה שקל לטפח. גודלם של כלבים אלה נע בין 44 ס"מ ל-57 ס"מ, והם יכולים לשקול עד 40 ק"ג.

כלבי אמריקן בולי הם כלבים חזקים מאוד בגלל מבנה הגוף המרשים והשרירים החזקים שלהם. למרות גודלם הגדול, הם כלבים עדינים שאוהבים אנשים. באופן כללי, האמריקן בולי הוא אחד מגזעי הכלבים החזקים שיש.

האמריקן בולי מגיע ב- 4 גדלים מרכזיים: אמריקן בולי פוקט שהוא הקטן ביותר, אמריקן בולי סטנדרט שכפי שהשם מרמז זהו הגודל הסטנדרטי של הגזע, אמריקן בולי XL ואמריקן בולי XXL.

דוברמן פינצ'ר למכירה

דוברמן פינצ'ר

כלבי דוברמן פינצ'ר ידועים במהירות ובזריזות שלהם. הם מרשימים בגודלם ומגיעים עם פרווה קצרה, חלקה ומבריקה. כלבי דוברמן נחשבים לאחד הגזעים הפופולריים ביותר לשמירה. זהו גזע מאוד ידוע שאהוב על רבים.

הגובה הממוצע של דוברמן הוא בסביבות 66 סנטימטרים והם יכולים לשקול עד 38 קילוגרם. הדוברמן ידוע בפרווה הקצרה והחלקה שלו שמגיעה בצבעים רבים כולל שחור, כחול, אדום וחום.

בול מסטיף

בול מסטיף

בול מסטיף הם גזע גדול מאוד והם משמשים לעתים קרובות ככלבי שמירה. יש להם פרווה קצרה וקלה לטיפוח והם ידועים בשלווה ובסבלנות שלהם עם ילדים. הם חיות מחמד משפחתיות נהדרות וגודלם נע בין 66 ס"מ ל-72 ס"מ. הם יכולים לשקול עד 70 קילוגרם.

הבול מסטיף הוא גזע כלבים גדול ושרירי שגודל במיוחד כדי לשמור על אחוזות. כלבים אלה נאמנים מאוד ומסורים לבעליהם, ולעתים קרובות מתחברים מאוד. הם עדינים עם ילדים, מה שהופך אותם לחיות מחמד משפחתיות מצוינות.

מסטיף אנגלי

מסטיף

מסטיפים הם כלבים מסיביים ששוקלים לרוב מעל 75 קילוגרם. כפי שאפשר לדמיין, הם מאוד חזקים. גודלם נע בין 101 סנטימטרים ל-114 סנטימטרים. מסטיפים יוצרים כלבי שמירה נהדרים בגלל האופי המגן שלהם והמראה המפחיד שלהם. הם מגיעים עם פרווה קצרה שהיא חלקה או גלית, והם לא דורשים הרבה טיפוח.

המשקל הממוצע של מסטיף הוא כ-70 ק"ג, אבל חלקם יכולים לגדול עד 80 ק"ג. כלבים אלה גודלו במקור במטרה להילחם בבעלי חיים אחרים, כולל שוורים ודובים. מסטיפים נוטים להיות רגועים בבית, אך ינבחו באגרסיביות כאשר זרים נכנסים לאזור שבו הם חיים.

קאנה קורסו למכירה

קאנה קורסו

כלבי קאנה קורסו הם כלבים גדולים וחזקים מאוד. יש להם פרווה קצרה וקלה לטיפוח שמגיעה בצבעים רבים, כולל שחור, וחום. גובהם נע בין 66 סנטימטרים ל-72 סנטימטרים. כלבים אלה יכולים לשקול עד 60 קילוגרם.

קאנה קורסו הוא גזע גדול של כלבים שגודלו למטרת ציד של חיות גדולות כמו חזירי בר ודובים. זהו גזע איטלקי שהוא מאוד חזק ושרירי. הם כלבי שמירה נהדרים בגלל האינטליגנציה, הנאמנות וההגנה שלהם כלפי בעליהם. השילוב של כל התכונות הללו הופכות אותם לאחד מגזעי הכלבים החזקים והמרשימים ביותר.

דוגו ארגנטינו למכירה

דוגו ארגנטינו

דוגו ארגנטינו הוא כלב גדול מאוד שגודל במקור למטרת ציד חיות גדולות. גודלם נע בין 66 ס"מ ל-70 ס"מ ומשקלם יכול להגיע עד 63 ק"ג. לא רק שהם גדולים, אלא שהם גם חזקים ומפחידים בגלל המבנה השרירי שלהם. לדוגו ארגנטינו יש פרווה קצרה שלרוב תהיה בצבע לבן ולעיתים גם עם קצוות שחורים.

לכלבים אלו שילוב מדהים של מהירות, זריזות וכוח בשל המבנה האתלטי שלהם. לא רק שהדוגו ארגנטינו יעבוד קשה כדי לרצות את בעליו על ידי צייתנות, אלא שהוא יעשה כל מה שצריך כדי להגן עליהם גם כן, מה שהופך את הגזע הזה לאחד החזקים שיש.

מסטינו נפוליטנו

מסטינו נפוליטנו

מסטינו נפוליטנו הוא גזע גדול של כלבים שגודלו במקור כדי להגן על בעלי חיים. יש להם פרווה קצרה וחלקה שמגיעה בצבעים כמו חום אפור ושחור. לא רק שהם שריריים בגלל קומתם, אלא שהם יכולים גם לשקול עד 54 קילוגרם. הגודל הממוצע של כלבים אלה נע בין 107 סנטימטרים ל-120 סנטימטרים.

מסטיפים נפוליטניים ידועים כבעלי עור רפוי בכל גופם בשל העובדה שהם גודלו עם כלבי סנט ברנרד לפני מאות שנים. למרות התכונה המוזרה הזו, מסטיפים נפוליטניים הם חיות מחמד משפחתיות מצוינות מכיוון שהם נאמנים, מגינים וסבלניים מאוד לילדים.

דוג דה בורדו

דוג דה בורדו

כלבי דה בורדו הם כלבים מסיביים הידועים כחסרי פחד. הם גודלו במיוחד כדי לצוד טרף גדול כמו צבאים וחזירי בר. הם מגיעים עם פרווה עבה שלרוב היא בצבע חום או חום בהיר.

גובהו של כלב דוג דה בורדו נע בין 73 ס"מ ל-82 ס"מ ומשקלו יכול להגיע עד 81 ק"ג. גזע זה של כלבים הוא נאמן במיוחד, חזק ועוצמתי. לאחר הכשרה נכונה, הם יישארו מגינים על בעליהם למשך שארית חייהם.

בולדוג אנגלי

בולדוג

בולדוגים הם גזע חסון ושרירי של כלבים הידוע בפרוותו הקצרה ובראשו הגדול. הם מגיעים בצבעים רבים כולל שחור, חום בהיר, לבן וחום כהה. הגובה של הבולדוג נע בין 41 סנטימטרים ל-51 סנטימטרים, והם יכולים לשקול עד 27 קילוגרם.

הבולדוג הוא גזע פופולרי מאוד בארצות הברית ובאנגליה. הם גודלו במקור למטרת פיתיון שוורים, שהיה ספורט שכלל כלבים שתוקפים שוורים. בולדוגים נחשבים כיום לאחד מגזעי הכלבים החזקים ביותר בגלל טבעם האמיץ והאינסטינקטים המגנים שלהם.

בוקסר

בוקסר

בוקסר הם כלבים בגודל בינוני המשמשים לרוב ככלבי שמירה. גודלם של חיות המחמד הללו נע בין 56 סנטימטרים ל-66 סנטימטרים ויכולות לשקול עד 36 ק"ג. הם מגיעים עם פרווה קצרה שהיא בדרך כלל או חום או חום כהה, מה שאומר שיש לה פסים חומים כהים וחום בהיר לסירוגין.

הבוקסר גדל במקור במטרה להילחם בבעלי חיים אחרים, כולל שוורים ודובים. גזע זה צריך להיות חברתי היטב בגיל צעיר מכיוון שהם נוטים להיות מאוד מגוננים על בעליהם. לאחר אילוף מתאים, הכלבים הללו ישארו נאמנים לבעליהם במשך כל חייהם.

רועה בלגי למכירה

רועה בלגי

רועה בלגי הוא כלבים גזע בעל יכולות אתלטיות יוצאות דופן, אלו כלבי עבודה נהדרים והם בעלי יכולות מדהימות. זהו גזע שמתמשים בו ביחידות מובחרות בצבע כמו יחידת עוקץ. 

יש להם פרווה קצרה וקלה לתחזוקה והם מגיעים בשילוב גוונים של חום. הגובה הממוצע של רועה בלגי נע בין כ-53 ס"מ ל-58 ס"מ ומשקלו יכול להגיע עד 29 ק"ג.

הרועה הבלגי הוא אחד מגזעי הכלבים המהירים והחזקים ביותר שיש בגלל המבנה השרירי והמהירות שלו. כלבים אלה גודלו במקור לעבודת משטרה מכיוון שהם צייתנים, רגועים, אינטליגנטים ומגוננים.

רועה גרמני למכירה

רועה גרמני

הרועה הגרמני הוא גזע כלבים המשמש את רשויות החוק והצבא בכל רחבי העולם. הם ידועים בכוחם, באינטליגנציה ובנאמנות שלהם. גודלם נע בין 66 ס"מ ל-71 ס"מ ומשקלם יכול להגיע עד 40 ק"ג.

רועים גרמניים הם גזע אינטליגנטי מאוד של כלבים שידוע ביכולתם ללמוד משימות במהירות. הם גם נחשבים לאחד הכלבים החכמים בעולם, ומפגינים חוש ריח שהוא הרבה יותר חזק מגזעים רבים אחרים. הם נאמנים מאוד לבעליהם ומהווים כלבי הגנה נהדרים.

האסקי סיבירי למכירה

האסקי סיבירי

האסקי הוא גזע בינוני של כלבים המשמש ככלבי מזחלות באקלים קר יותר. יש להם פרווה עבה ששומרת להם על חמימות וגודלם נע בין 44 ס"מ ל-56 ס"מ. הם יכולים לשקול עד 27 קילוגרם. האסקי ידועים במזג הידידותי שלהם ומשמשים לרוב ככלבי טיפול.

אלו כלבים חזקים מאוד, וידועים ביכולת הסיבולת שלהם לרוץ ולסחוב משקלים גדולים לאורך מרחק רב. אלו כלבי עבודה במשך שנים רבות, והם ידועים בחוזק המרשים שלהם.

דני ענק

דני ענק

דני ענק הוא גזע כלבים גדול מאוד המשמש לעתים קרובות ככלב שמירה. הם עדינים וטובים עם ילדים, אבל יכולים להיות חזקים למדי. גודלם נע בין 71 ס"מ ל-86 ס"מ ומשקלם יכול להגיע עד 54 ק"ג. כלב דני ענק בעל מבנה מרשים ומלכותי, זהו כלב חזק ושרירי מאוד אשר מגיע לגובה רב.

פינצ'ר ננסי

פינצ'ר ננסי

פינצ'רים הם גזע קטן של כלבים שגודלו במקור לציד חולדות. הם מגיעים בצבעים כמו שחור, אדום וחום ויכולים לשקול עד 5 קילוגרם. הפינצ'ר הננסי מגיע במגוון גדלים, כאשר הקטן ביותר מגיע ל-15 ס"מ בלבד והגדול מגיע ל-19 ס"מ.

פינצ'ר ננסי הוא אחד מגזעי הכלבים הקטנים יותר, אך עדיין יש לו איכויות רבות שהופכות אותו לאחד החזקים ביותר שיש. הכוח שלהם נובע בעיקר מהעירנות והנאמנות שלהם למשפחתם, מה שהופך אותם לכלבי שמירה מגוננים למרות גודלם.

רועה קווקזי למכירה

רועה קווקזי

רועים קווקזים הם גזע גדול של כלבים שגודלו במקור כדי להגן על בעלי חיים וחיות משק. יש להם פרווה קצרה שצבעה נע בין אפור לאדום והם יכולים לשקול עד 70 קילוגרם. והם מגיעים לגובה של כ-94 סנטימטרים עד 151 סנטימטרים.

הרועה הקווקזי הוא אחד מגזעי הכלבים החזקים ביותר בשל כוחם ואומץ ליבם. גזע זה גדל במקור ככלב שמירה, כך שהם טריטוריאליים באופן טבעי ומגנים על יקיריהם. למרות תכונה זו, רועים קווקזיים הם גם כלבי משפחה מצוינים.

רידג'בק רודזי

רידג'בק רודזי

רידג'בק רודזי הם כלבים גדולים שגודלו כדי לצוד אריות. הם מגיעים עם רכס מיוחד של פרווה הנמשך במורד הגב. גודלם נע בין 69 סנטימטרים ל-76 סנטימטרים. למרות שהם כלבי שמירה נהדרים, הם ידועים גם בתור כלבים עדינים וטובים עם ילדים.

הרידג'בק רודזי הוא כלב גדול ושרירי שגודל במיוחד לציד. גזע זה ידוע בכוחו, באינטליגנציה ובנאמנות שלו. הם דורשים פעילות גופנית סדירה ומהווים חיות מחמד משפחתיות נהדרות.

רועה טורקי (קנגל)

קנגל

קנגלים הם כלבים גדולים מאוד הידועים בחוזקם. הם גדלו במיוחד כדי לשמור על בעלי חיים ויכולים לגדול עד 100 קילוגרם. הגובה הממוצע של קנגל הוא בסביבות 81 סנטימטרים, אך חלקם יכולים להגיע עד 91 סנטימטרים. הם מגיעים עם פרווה ארוכה או קצרה הכוללת בדרך כלל צבעים לבנים.

הקנגל הוא גזע גדול מאוד של כלבים שגודלו במקור כדי לשמור על כבשים בטורקיה. לאחר שהוכשר כראוי, הוא יישאר נאמן לבעליו למשך שארית חייו. יש לציין שבעלי חיים אלו זקוקים להרבה מקום מכיוון שהם נוטים להיות מאוד אנרגטיים ודורשים פעילות גופנית סדירה.

אלסקן מלמוט

אלסקן מלמוט

כלבי אלסקן מלמוט הם גזע גדול של כלבים שידוע בגוף החזק שלהם. יש לו ראש רחב עם אוזניים קטנות ועיניים בצורת שקד. הם שוקלים בסביבות 27 קילוגרם ויכולים לגדול עד 68 סנטימטרים. כלבי אלסקן מלמוט משמשים ככלבי עבודה באקלים קר ומהווים חיות מחמד נהדרות.

האלסקן מלמוט הוא כלב גדול ושרירי שגדל לעבודה באקלים קר. לכלבים אלו פרווה עבה המגנה עליהם מפני מזג האוויר הקר. הם ידועים בהתנהגותם הידידותית והעדינה, כמו גם בכוחם.

לסיכום, רשימת גזעי הכלבים החזקים ביותר ארוכה ומגוונת. אם אתם שוקלים חיית מחמד חדשה או מחפשים כלב שמירה, שווה לחקור לגבי הגזעים האלו בפירוט רב יותר לפני קבלת החלטות לגבי איזה גזע יתאים הכי טוב לאורח החיים שלכם.

שקלו באיזה אקלים אתם חיים, כמו גם כמה מקום כל חיה דורשת. ודאו שכל גזע שאתם בוחרים ישגשג גם בפנים וגם בחוץ, מכיוון שהם יזדקקו להרבה פעילות גופנית בנוסף לטיולים הרגילים שלהם.

אלו הם רק חלק מהגזעים השונים של הכלבים הנחשבים לחזקים. בעת בחירת חיית מחמד, חשוב לקחת בחשבון את הצרכים של המשפחה שלים ואיזה סוג של כלב יתאים ביותר לאורח החיים שלם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.