רידג'בק רודזי

רידג'בק רודזי הוא גזע כלבי ציד ממוצא אפריקאי. הרכס על גבם נותן להם מראה של רעמה קצרה, מה שזיכה אותם בכינוי "כלב אריה אפריקאי". הם גם מכונים "כלב האריה" בשל האומץ והאכזריות שלהם בהגנה על הבית והמשפחה. רידג'בק רודזי הוא כלב נאמן מאוד למשפחתו, והוא מפגין אומץ ואינטליגנציה רבה.

הפרווה שלהם מגיעה בצבעים מגוונים וצורות שונות, שלעתים קרובות הם ספציפיים לקווי הדם האישיים של כל כלב. הם לא כלבים שדורשים טיפוח מקיף, אבל הם משירים לא מעט שיער לאורך כל השנה. יש צורך בהברשה רגילה כדי להסיר שיער מת ולהפסיק הצטברות של קשרים בפרווה העבה שלהם.

YouTube video

אופי ומאפיינים

כלבי רידג'בק רודזי מסתדרים הכי טוב עם משק בית פעיל שבו מישהו נמצא בסביבה במשך רוב היום. הגזע יכול להיות אדיש ומרוחק במקצת כלפי זרים. האינסטינקט הטבעי של הגזע הוא לרדוף אחרי בעלי חיים קטנים, ולכן אסור להכניס אותם לבית עם חיות מחמד קטנות אחרות.

הרידג'בק רודזי הוא בן לוויה נאמן שייתן את ליבו לחלוטין לאדם אחד. למעשה, אם לא נותנים לו מספיק תשומת לב זה יכול להפוך להרסני או לדיכאון כתוצאה מהתעלמות. זה אולי נראה כמו הגזמה, אבל האמת היא שכלבים אלה גודלו במשך מאות שנים כבני לוויה – הם דורשים אינטראקציה יומיומית והרבה אהבה ממשפחתם האנושית.

YouTube video

רידג'בקים הם אינטליגנטיים וניתן לאמן אותם בקלות ביד יציבה והרבה פינוקי מזון. הם יוצרים קשר חזק לבעליהם ובדרך כלל זקוקים לבעלים אחד בלבד במהלך חייהם. עם ההכשרה המתאימה והרבה אהבה, הרידג'בק רודזי שלך יכול להפוך לבן לוויה נפלא לכל החיים.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: