כלבים ענקיים: 18 הגזעים הגדולים ביותר בעולם

ישנם גזעים שונים של כלבים וכל אחד מגיע במגוון צורות וגדלים. אבל יש סוגי כלבים ענקיים, שבולטים מעל השאר בזכות גודלם המרשים ובנוכחות העוצמתית שלהם. הנה רשימה של סוגי הכלבים הגדולים ביותר בעולם.

סן ברנרד

סן ברנרד

סן ברנרד הוא גזע גדול מאוד של כלבים שגודלו במקור בשוויץ כדי לעזור למטפסי הרים. כלבים אלו ידועים בחוזקם, בגודלם ובפרווה העבה שלהם, המסייעת להם בהגנה מפני מזג האוויר הקר. הגובה הממוצע של סן ברנרד הוא בין 72 ל-80 סנטימטר, בעוד שהמשקל הממוצע הוא בין 50 ל-70 ק"ג.

קאנה קורסו למכירה

קאנה קורסו

קאנה קורסו הוא גזע איטלקי גדול של כלבי ציד שמקורו באי סיציליה. כלבים אלה שימשו בדרך כלל כשומרי אחוזה וציידים – הגנו על בעליהם מפני כל פולשים שמנסים להיכנס לנכס. הגובה הממוצע של כלב קאנה קורסו הוא בין 66 ל-71 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע הוא בין 41 ל-50 ק"ג.

דני ענק

דני ענק

דני ענק הוא גזע כלבים גדול ושרירי מאוד. מקורו של גזע זה בגרמניה כסוג של כלב ציד, מכיוון שהם שימשו באותה תקופה לציד חזירים.

למרות גודלם, הדני הענק ידוע בהיותו עדין וצייתן מאוד. הגובה הממוצע של דני ענק הוא בין 76 ל-86 סנטימטרים, והמשקל הממוצע הוא בין 54 ל-90 ק"ג. זהו אחד מגזעי הכלבים הגבוהים ביותר בעולם.

ניופאונדלנד

ניופאונדלנד

ניופאונדלנד הוא גזע גדול מאוד של כלבים שגודלו במקור בקנדה לציד ודיג. כלבים אלה ידועים בגודלם העצום, בפנים הנפולות ובכפות הרגליים הפרוותיות. הגובה הממוצע של ניופאונדלנד הוא בין 67 ל-80 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע הוא בין 56 ל-79 ק"ג.

מסטיף טיבטי

מסטיף טיבטי

המסטיף הטיבטי הוא גזע גדול ועתיק של כלבים שגודלו במקור בטיבט למטרות שמירה. כלבים אלה ידועים בגודלם העצום, בפרווה העבה ובפנים המקומטים שלהם. הגובה הממוצע למסטיף טיבטי הוא בין 66 ל-71 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע נע בין 45 ל-55 ק"ג.

בורבול

בורבול

בורבול הוא גזע דרום אפריקאי גדול של מסטיף שגודל במקור לשמירה על חוות ובעלי חיים. כלבים אלה ידועים בגודלם העצום, המבנה השרירי והאוזניים הנפולות שלהם. הגובה הממוצע של בורבול הוא בין 66 ל-71 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע נע בין 45 ל-50 ק"ג.

בול מסטיף

בול מסטיף

בול מסטיף הוא גזע גדול ושרירי של כלבים שגודלו במיוחד כדי לשמור על אחוזות ובעלי חיים. גזע זה חדש יחסית, לאחר שקיים רק מאז תחילת המאה ה-19. הבול מסטיף ידוע במזג העדין שלו וביכולות כלב השמירה החזקות שלו. הגובה הממוצע לבולמסטיף הוא בין 66 ל-71 סנטימטרים, והמשקל הממוצע הוא בין 54 ל-68 ק"ג.

מסטיף אנגלי

מסטיף אנגלי

המסטיף הוא גזע גדול ועתיק של כלבי בית שגודלו במקור באנגליה כדי להילחם נגד חזירי בר ודובים. כלבי מסטיף ידועים כיום בתור ענקים עדינים, למרות שהם עדיין מאוד חזקים וחסונים. הגובה הממוצע של מסטיף הוא בין 65 ל-88 סנטימטרים, והמשקל הממוצע הוא בין 54 ל-130 ק"ג.

מסטינו נפוליטנו

מסטינו נפוליטנו

המסטיף הנפוליטני (מסטינו נפוליטנו) הוא גזע עתיק של כלבים גדולים שגודלו במקור להיות כלב שמירה וגם לוחם. עם זאת, גזע זה ידוע כיום במזג העדין שלו. הגובה הממוצע של מסטיף נפוליטני הוא בין 62 ל-70 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע נע בין 55 ל-58 ק"ג.

כלב הרים פירנאי

כלב הרים פירנאי

כלבי הרים פירנאים הם גזע גדול במיוחד של כלבים שמקורו באזור מרכז אסיה במונגוליה. כלבים אלה שימשו רועים כדי להגן על עדריהם מפני טורפים.

כלב הרים פירנאי ידוע בפרווה העבה והלבנה שלו, שעוזרת להגן עליו מפני מזג האוויר הקר. הגובה הממוצע של כלב הרים פירנאי הוא בין 71 ל-81 סנטימטרים, והמשקל הממוצע הוא בין 54 ל-68 ק"ג.

ברנר זננהונד

ברנר זננהונד

ברנר זננהונד הוא כלב עבודה גדול שגודל בשוויץ. גזע זה שימש במקור להסעה, עדר ושמירה על בקר ובעלי חיים, כמו גם למשיכת עגלות. הגובה הממוצע של כלב ברנר זננהונד הוא בין 64 ל-69 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע הוא בין 36 ל-40 ק"ג.

וולפהאונד אירי

וולפהאונד אירי

כלב וולפהאונד אירי הוא גזע גדול וותיק מאוד של כלבי בית. מקורו באירלנד, גזע זה גדל במקור כדי לעזור לציידים על ידי ציד ותקיפה של זאבים.

עם זאת, כשהזאב נכחד מאירלנד, הם שימשו בסוגי ספורט כמו מרוצים ותחרויות ריצה. הגובה הממוצע של כלב וולפהאונד אירי הוא בין 71 ל-80 סנטימטרים, והמשקל הממוצע הוא בין 45 ל-90 ק"ג. זהו אחד מגזעי הכלבים הגבוהים ביותר בעולם.

רועה טורקי (קנגל)

רועה טורקי (קנגל)

כלב קנגל גדל במקור כדי להיות כלב שומר משק חי ורכוש, כמו גם מגן מפני זאבים ודובים. הם שימשו גם לציד ציד גדול כמו חזירי בר, ​​אך בעלים רבים אוהבים את הגזע הזה בשל הטבע האוהב וההתנהגות הידידותית שלו. הגובה הממוצע של רועה אנטולי (קנגל) הוא בין 66 ל-71 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע נע בין 52 ל-57 ק"ג.

טרייר רוסי שחור

טרייר רוסי שחור

טרייר רוסי שחור זהו כלב שגדל במקור בברית המועצות בתחילת שנות ה-1900. גזע זה נוצר על ידי הרבעת ניופאונדלנד, רועה קווקזי ורוטווילר. הטרייר הרוסי השחור ידוע בגודלו העצום ובפרוותו השחורה. הגובה הממוצע של טרייר רוסי שחור הוא בין 66 ל-71 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע הוא בין 45 ל-50 ק"ג.

דוג דה בורדו

דוג דה בורדו

דוג דה בורדו הוא מסטיף צרפתי גדול שגדל במקור כדי לעזור לציידים. כלבים אלו ידועים בגודלם העצום ובפנים הנפולות, מה שמקנה להם מראה ייחודי מאוד. הגובה הממוצע של דוג דה בורדו הוא בין 55 ל-62 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע נע בין 33 ל-44 ק"ג.

רועה קווקזי למכירה

רועה קווקזי

מקורו של הרועה הקווקזי הוא ברוסיה ובגרוזיה. כלבים אלה שימשו בתחילה ככלבי שמירה, אך כעת הפכו פופולריים כחיות מחמד משפחתיות בשל אופיים הידידותי. הגובה הממוצע של כלב רועה קווקזי הוא בין 60 ל-70 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע הוא בין 50 ל-68 קילוגרם. רועה קווקזי זהו כלב שמתאים במיוחד למשקים ולמקומות שבהם יש צורך לשמירה על חיות משק.

לאונברגר

לאונברגר

לאונברגר הוא גזע גדול של כלבים שגודלו במקור בגרמניה. גזע זה נוצר על ידי הרבעת ניופאונדלנד, סן ברנרד וכלב הרים פירנאי. הלאונברגר ידוע בגודלו העצום וברעמתו דמוית האריה. הגובה הממוצע של לאונברגר הוא בין 70 ל-78 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע נע בין 45 ל-65 ק"ג.

רועה אסיאתי

רועה אסיאתי

רועה אסיאתי הוא גזע כלבים גדול מאוד שגודל במקור כדי להגן על בעלי חיים ורכוש. כלבים אלה ידועים בגודלם העצום, בפרווה הארוכה שלהם ובזנבותיהם השופעים. הגובה הממוצע של כלב רועה מרכז אסיה הוא בין 66 ל-71 סנטימטרים, בעוד שהמשקל הממוצע נע בין 45 ל-55 ק"ג.

לסיכום, כלבים מגיעים במגוון צורות וגדלים, אך חלקם בולטים מהשאר בזכות הגודל העצום שלהם. הרשימה כאן כוללת גזעי כלבים גדולים מאוד שאולי לא שמעתם עליהם קודם. הכלבים האלה הם כולם מאוד ייחודיים עם תכונות מיוחדות משלהם שהופכות אותם לכל כך גדולים ומרשימים. 

אם אתם מחפשים חיית מחמד חדשה להוסיף למשפחה או רוצים בן לוויה שיכול לעשות קצת יותר מאשר להתכרבל על הספה, ברשימה זו אולי תוכלו למצוא את האחד המושלם בשבילכם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.