מסטינו נפוליטנו

מסטינו נפוליטנו (נפוליטן מסטיף) הוא גזע כלבים גדול ועתיק של כלבי בית. הענק העדין הזה עם ראש ענק ופנים מקומטות היה חיית מחמד מועדפת על בני המלוכה מאז ימי קדם.

לכלבי מסטינו נפוליטנו יש אופי אדיב וסבלני מאוד הם רגועים ויציבים, רציניים אך צייתנים בנטייה הטבעית שלהם. הם כלבי שמירה מצוינים בגלל גודלם והתנהגותם. הם אחד מגזעי הכלבים הפופולריים ביותר באירופה. אם אתם מחפשים חיית מחמד נאמנה ומגוננת שהיא גם מקסימה מאוד, המסטיף הנפוליטני עשוי להיות הכלב המושלם עבורכם.

YouTube video

היסטוריה של הגזע

שמם "מסטיף" בא מהמילה הרומית העתיקה "מסטיקר", שפירושה ללעוס. המסטינו נפוליטנו שימש ככלב מלחמה. זהו גזע בן יותר מ-2000 שנה כך שהוא ראה כמובן הרבה במהלך חייו. 

הפרווה של כלב מסטיף נפוליטני קצרה, עדינה וקרובה לעור. למרות שזה גזע עתיק, לכלב הזה אין קמטים סביב הפנים שלו. תכונה זו באה מהרבעה עם הבולדוג האנגלי במאה ה-19. כלבים נוספים הקשורים לבולדוג הם פאגס ובוסטון טרייר.

YouTube video

כלבי מסטינו נפוליטנו רציניים וקשוחים מאוד. הם משמשים לעתים קרובות כשומרים מכיוון שהם לא יהססו לתקוף כאשר הם חשים סכנה למשפחתם או לאנשים שהם מכירים. אבל בבית הם כלבים רגועים שהם צייתנים בנטייה.

אז אם אתם מחפשים חיית מחמד נאמנה ומגוננת שהיא גם מקסימה מאוד, המסטיף הנפוליטני עשוי להיות הכלב המושלם עבורכם. רק ודא שיש לך מספיק מקום עבורם והרבה זמן להקדיש לתרגול כל אחד מהם.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: