וולפהאונד אירי

אומרים שגזע הכלבים וולפהאונד אירי הוא אחד מבין הגזעים הגבוהים בעולם. הם גודלו ככלבי ציד ושימשו במקור לציד זאבים, אך כיום הם משמשים בעיקר לציד צבאים וציד אחר. כלבים אלה יכולים לשקול עד 120 פאונד ויכולים להגיע למהירויות של עד 18 קמ"ש.

לכלבי וולפהאונד אירי יש אחוז שומן נמוך מאוד והם יכולים לרוץ במהירות לאורך זמן רב. הכלבים האלה אולי נראים מאיימים, אבל הם למעשה מאוד אוהבים את בעליהם וחיות מחמד אחרות.

YouTube video

היסטוריה של הגזע

גזע כלבי וולפהאונד אירי גודל במקור באירלנד ככלב ציד על ידי הארמדה הספרדית. ההיסטוריה של הכלב הגבוה הזה מתוארכת לשנת 37 לפני הספירה לאחר שהגיאוגרף היווני סטרבו קבע כי מלחים סוחרים פיניקים הביאו כלבים גדולים מאיפשהו באסיה הקטנה (הידוע כיום כמזרח התיכון). כלב הוולפהאונד האירי הוצג על חפצים עתיקים כמו חצוצרת הקהירקון המוצגת כעת במוזיאון הלאומי של דבלין.

לכלבי הזאבים האיריים יש גם רקע מפואר עם בני מלוכה כולל מלכת אנגליה ויקטוריה, מלך ספרד צ'ארלס השני, לואי ה-16 מצרפת וקתרין הגדולה מרוסיה. למעשה, המלכה ויקטוריה כל כך התחבבה על הכלבים האלה, עד שהיא קיבלה גור כלב וולפהאונד אירי במתנה ב- 1885.

אופי ומאפיינים

כלב הוולפהאונד האירי הוכר על ידי המועדון האמריקאי לכלבנות בשנת 1897. כיום, הכלב הזה הוא הסמל הלאומי של אירלנד. למרות שהם גדלים ככלבי ציד, כלב וולפהאונד אירי יכול גם להפוך חיית מחמד נהדרת למשפחה שיש לה הרבה מקום לרוץ.

YouTube video

כלבים אלו זקוקים לפחות לשעה של פעילות גופנית בכל יום ואין להשאירם לבד לפרקי זמן ארוכים. הם מאוד נאמנים ומגוננים על המשפחה שלהם ומהווים בני לוויה נהדרים.

אם אתה מעוניין להוסיף וולפהאונד אירי למשפחתך, הקפד לעשות את המחקר שלך תחילה. אם אין לך חצר גדולה מספיק, שקול להביא כלב אחר לשחק עם כלב הוולפהאונד האירי שלך או לקחת אותו לטיולים ארוכים. כמו כן, ודאו שאתם מכירים את הסימנים לבעיות רפואיות נפוצות הקשורות לגזע זה וקחו אותם לוטרינר באופן קבוע.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: