פיטבול

סטאפורדשייר טרייר אמריקאי המכונה גם פיטבול או אמסטף, זהו גזע מרשים ושרירי במיוחד אשר יכול להגיע לגובה כתפיים של 48 ס"מ. יש להם ראש מרשים בגודלו, ולסתות חזקות במיוחד. זהו גזע בעל ביטחון רב אשר יכול לזוז במהירות והוא אתלטי במיוחד. הפרווה שלהם קצרה וגסה ויכולה להיות בהמון צבעים ודוגמאות.

הפיטבול נחשב לכלב שמודע היטב לסביבתו, שאוהב לשחק, חברותי מאוד, עם אישיות כובשת. ניתן לאלף אותם בקלות בגלל האופי החברותי שלהם, ישנם כמה סוגים של פיטבול, עליהם נפרט כאן.

YouTube video

מאפיינים בולטים של פיטבול

טמפרמנטבטוח בעצמו, חכם
גובה כתפיים43-48 ס"מ
משקל18-30 ק"ג
תוחלת חיים12-16 שנים

פיטבול בלו נאוז

פיטבול בלו נאוז

כלבי פיטבול בלו נאוז הם כלבים שאוהבים מאוד להביע חיבה ולבצע פעילויות רבות עם בעליהם. הם מהווים חיות מחמד מצוינות עבור בעלי כלבים מנוסים וכאלה שיש להם עניין בביצוע פעילות רבה עם הכלב. זהו כלב פיטבול בצבע אפור שמגיע לגודל ומראה מרשים במיוחד.

הטמפרמנט של כלב פיטבול בלו נאוז הוא בדרך כלל ידידותי מאוד והם נהנים להיות בקרבת אנשים. הם יכולים להיות נהדרים עם ילדים, אבל תמיד יש לפקח עליהם כאשר הם משחקים מכיוון שהם גזע כלבים חזק. בשל רמות האנרגיה הגבוהות שלהם, הם זקוקים לפעילות גופנית סדירה ולחצר או פארק גדול לרוץ בהם. ללא מספיק פעילות גופנית כלבים אלו עלולים להיות חסרי מנוחה והרסניים.

קל יחסית לטפל בהם, אך יש להבריש אותם על בסיס קבוע כדי לשמור על הפרווה שלהם בריאה וללא הצטברות של לכלוך. כמו כן, מומלץ לקצוץ להם ציפורניים כל כמה שבועות, כמו גם לספק להם מזון איכותי לכלבים והרבה מים.

פיטבול רד נאוז

פיטבול רד נאוז

כלבי פיטבול רד נאוז הם גזע כלבים שגודלו ללחימה. זה אומר שהם יכולים להיות די אגרסיביים כשהם מרגישים מאוימים והם גם מאוד שריריים ואנרגטיים, וזה מה שהופך אותם ללוחמים טובים. אבל למרות ההיסטוריה האלימה שלהם, כלבים אלה יכולים למעשה להיות חיות מחמד נהדרות אם הם גדלים בצורה נכונה.

אחת הסיבות העיקריות לכך שכלבי פיטבול רד נאוז הם חיות מחמד טובות היא בגלל שהם כל כך נאמנים לבעליהם. הם תמיד יהיו שם כדי להגן עליך ויראו לך אהבה ללא תנאי, לא משנה מה. הם גם מאוד שובבים ואוהבים לבלות עם המשפחה שלהם, מה שהופך אותם לתוספת נהדרת לכל בית.

עם זאת, חשוב לזכור שכלבי פיטבול רד נאוז יכולים להיות הרסניים למדי אם הם לא מאומנים כראוי. לכן, זה חיוני שתתחיל לאמן את הכלב שלך מגיל צעיר ותדאג לקבוע כללים וגבולות. אם תעשה זאת, הכלב שלך יהיה שמח ויתנהג היטב.

פיטבול טריקולור

YouTube video

פיטבול טריקולור הוא הכלאה של פיטבול טרייר אמריקאי וסטפורדשייר בול טרייר אנגלי. יש לו שלושה צבעים: אדום, כחול וחום בהיר. אלה הם כלבים גדולים שיכולים לשקול בין 22 ל 30 קילו כשהם בוגרים. הם כלבים שריריים עם לסתות חזקות במיוחד.

כלב פיטבול טריקולור ידוע בהיותו חיית מחמד נאמנה ואוהבת מאוד. הם נהדרים עם ילדים ומהווים כלבי שמירה טובים. עם זאת, הם דורשים פעילות גופנית רבה ויכולים להיות די הרסניים אם הם נשארים לבד לפרקי זמן ממושכים.

עוצמת נשיכה של פיטבול

כוח הנשיכה של פיטבול הוא אחד החזקים מבין סוגי הכלבים. לפיטבול אמריקאי יש חוזק, עקשנות וסיבולת בלסתות שלו. הוא יכול לבצע נשיכה חזקה באופן יוצא דופן המגיעה ל- 235 PSI (פאונד לאינץ' רבוע). סוג זה של כלב דורש אילוף עקבי, סוציאליזציה ופעילות גופנית כדי לשמור על כושר גופני ומנטלי.

הפיטבול מדורג כאחד מגזעי הכלבים עם הנשיכות העוצמתיות ביותר. הלסת ושרירי הלסת של פיטבול בנויים להחזיק וללעוס, ומבנה הפנים והגולגולת שלו מאפשר מרחק קצר מאוזני הכלב לשיניים שלו. לכל הכלבים יש כ-320 עצמות בגוף, מה שנותן להם פי 32 יותר כוח מאשר לבני אדם שיש להם רק 206 עצמות.

בכל פעם שכלב פיטבול מבצע נעילת לסת, הוא מפעיל לחץ רבוע בעוצמה רבה. לבעלי פיטבול יש אחריות לשמור על הכלבים שלהם תחת שליטה, במיוחד כאשר הם נמצאים במקומות ציבוריים. הם צריכים לדעת להגיב כראוי אם הכלב שלהם נמצא במצב מלחיץ או עימות מתוח עם חיה אחרת.

YouTube video

תזונה

הפיטבול אמור להסתדר ללא בעיה עם אוכל כלבים איכותי, רצוי להתייעץ עם המגדל או הוטרינר שלכם לגבי איזה סוג אוכל לבחור. לרוב יתאימו את סוג האוכל לפי גודלו וגילו של הכלב. אם הפיטבול יאכל באופן לא מאוזן הוא יכול לסבול מעודף משקל, לכן רצוי לשים לב לכמויות שהכלב אוכל. במידה ואתם רוצים לפנק את הכלב בממתק לשם פרס, או פשוט ככלי לאילוף הכלב, רצוי לשים לב לא לתת לו יותר מדי, משום שהממתקים האלו יכולים לגרום לעליה במשקל הכלב. בכל בעיה או דאגה שצצה לכם, התייעצו עם הוטרינר לגבי משקל הכלב.

טיפוח

קל מאוד לדאוג לפרווה הקצרה והגסה של הפיטבול. הברשה זריזה פעם בשבוע לרוב תספיק כדי לשמור על הפרווה נקיה ובריאה. יתרון נוסף של ההברשה הוא שזה גורם לפיזור שומני עור לאורך כל הפרווה וזה עוזר לשמור על הבריאות שלה. אם הפיטבול שלכם התלכלך באופן יוצא דופן, מקלחת קצרה לרוב תעשה את העבודה, והוא יחזור להיות נקי ויפה כהרגלו. כמו כל סוגי הכלבים, צריך לגזוז לפיטבול את הציפורניים באופן קבוע, אחרת זה יכול לגרום לו לכאבים בזמן הליכה וריצה.

התעמלות

כגזע אתלטי ואנרגטי הפיטבול דורש הרבה פעילות. לשים אותו כל היום בחצר זו לא הצורה האידיאלית, כי למרות שהוא יכול לרוץ שם קצת, כלב פיטבול דורש מרחבים גדולים בהם הוא יכול לרוץ ולהוציא מרץ כמו שצריך. כמו כן הפיטבול הוא כלב מאוד חברתי וחשוב מאוד לשחק איתו ולשלב אותו בשאר פעילויות המשפחה. משחקים עם המשפחה שלו מפתחים את הבריאות הפיזית והמנטלית שלו.

YouTube video

אילוף

רצוי לחשוף את הפיטבול מגיל מוקדם לכמה שיותר אנשים וכלבים אחרים, כדי שהוא ירגיש בנוח בחברה. בגלל היותו גזע אינטליגנטי עם רצון לרצות, כלב הפיטבול נוח מאוד לאילוף והוא משתף פעולה מצוין עם תהליך האילוף. למרות שישנן פעולות כמו לעיסה של חפצים וחפירה באדמה, שקשה יותר לגרום לו להפסיק לבצע. חשוב לציין שגם פיטבול מחונך להפליא יכול להיות אגרסיבי ותוקפני בסביבת כלבים אחרים, ואסור אף פעם להשאיר אותו ללא השגחה.

בריאות

כלב פיטבול הוא גזע חסון ובריא בכללי. הוא יכול לסבול מבעיות נפוצות אצל כל סוגי הכלבים כמו, בעיות אגן, עיניים, בעיות לבביות, ואלרגיות בעור. כמו בכל סוגי הכלבים רצוי לבדוק את ניקיון האוזניים באופן קבוע, ולדאוג לנקות לכלב את השיניים מדי כמה זמן.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: