רועה גרמני

רועה גרמני זהו כלב גדול, זריז וחזק, בעל אופי אצילי ואינטליגנציה גבוה. זהו כלב פופולרי במיוחד, הרבה בזכות האופי הנאמן והביטחון השופע שהוא משדר.

זהו גזע אתלטי במיוחד והוא יכול לרוץ למרחקים גדולים במהירות מרשימה. כמו כן הרועה הגרמני נחשב לכלב חכם במיוחד, והוא מצטיין בלמידה של תרגילים ופעולות. 

הם כלבי משפחה מעולים, כאשר הם שומרים באדיקות על הקרובים להם. הם יכולים להיות עדינים ורגישים, אבל כאשר הם מרגישים איום כלפי אחד מבני משפחתיהם, הם מזנקים על המשמר ומגנים מכל איום.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטבטוח, אמיץ, חכם
גובה כתפיים55-66 ס"מ
משקל22-40 ק"ג
תוחלת חיים12-14 שנים
YouTube video

תזונה

חשוב לתת לרועה הגרמני לאכול מזון כלבים באיכות גבוה, המכיל את כל הערכים התזונתיים אותם הכלב צריך. כמו כן הקפידו להתאים את האוכל לגילו של הכלב, כאשר יש מזון מותאם לגורים, כלבים בוגרים וכלבים מבוגרים.

עדיף לא לתת לכלב לאכול שאריות מהארוחה שלכם, משום שזה יכול להוביל לבעיות בעיכול ולמשקל עודף. כמו כן ישנם מאכלים שאסור לכלבים לאכול, לחצו כאן כדי ללמוד עוד על הנושא.

ניתן לתת לכלב ממתקים ייעודיים לכלבים כל עוד שומרים על מידתיות נכונה. כאשר נותנים לכלב יותר מדי ממתקים, זה יכול להוביל למשקל עודף של הכלב. במקרה ואתם חוששים שהכלב שלכם עולה יותר מדי במשקל, התייעצו עם הוטרינר שלכם שיבנה תזונה מאוזנת לכלב.

טיפוח

לרועה גרמני יש פרווה כפולה באורך בינוני, והטיפוח שלה הוא יחסית קל. מספיק להבריש להם את הפרווה אחת לשבוע, כדי להוריד את השערות הנושרות. בעונות המעבר ישנה תקופה בה הכלב מנשיר בכמות גדולה יותר, לכן בתקופות אלו רצוי להבריש את פרוות הכלב בכל יום.

גזע זה לא דורש מקלחות מרובות, ולרוב מקלחת אחת לכמה חודשים אמורה להספיק. כמו כן חשוב לשים לב לאורך הציפורניים של הכלב, ולגזוז לו אותן כאשר הן מתארכות יתר על המידה. במקרה שהציפורניים של הרועה הגרמני ארוכות מדי, זה יכול לגרום לו לכאבים ולהפריע לו ללכת ולרוץ.

התעמלות

YouTube video

כגזע אקטיבי ואתלטי הרועה הגרמני דורש הרבה מאוד פעילות, כדי לשמור על מצב פיזי ומנטלי אופטימלי. כלב שלא יוציא מספיק מרץ, יכול להיות מתוסכל ולפתח התנהגויות לא רצויות.

אם מדובר בגור קטן, אפשר להתחיל מהליכות יומיות קצרות, וכמו כן גם לשחק עם הכלב בכדור או צעצוע אחר. חשוב לשמור את הכלב קשור ברצועה בכל זמן בו הוא נמצא באזור ציבורי, משום שגם הכלב הממושמע ביותר, דעתו יכולה להיות מושכת ולא תמיד הוא ישמע להוראות.

אילוף

חשיפה מוקדמת לאנשים ולכלבים אחרים היא הכרחית כאשר מדובר בכלב רועה גרמני. וכמובן חשוב ללמד את הכלב כבר מגיל צעיר לציית להוראות. ככל שתעשו זאת בגיל צעיר יותר, כך יהיה יותר קל לדאוג שהכלב יגדל להיות כלב בוגר ומחונך כראוי.

רועה גרמני זה גזע אינטליגנטי במיוחד והוא כלב עבודה מצוין. אילוף שמבוסס על חיזוקים חיוביים ופרסים יעשו נפלאות לחינוך הכלב ויביאו תוצאות נהדרות. זה כלב שנקשר מאוד, והוא מאוד מחובר עם בני המשפחה שלו. רצוי לגדל אותו בקרב כל המשפחה, ולשתף אותו בכמה שיותר פעילויות משפחתיות.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: