בורדר קולי

בורדר קולי הם כלבים מאוד מתוקים, חברתיים ואוהבים, מה שהופך אותם לחיות מחמד משפחתיות נהדרות. הם מסתדרים היטב עם ילדים, והם שובבים מאוד. הם אוהבים ללמוד, במיוחד טריקים ופקודות חדשות.

אלו כלבים שמגיעים מגבול אנגליה וסקוטלנד. הם גדלו עם חיות עדר כולל בעלי חיים וציפורים. לכלבים אלה יש אינסטינקט חזק מאוד של כלבי רועים המניע אותם לשמור על העדר שלהם יחד בקבוצה צמודה. זו הסיבה שהם נראים כמעט קוראי מחשבות בזמן עבודה עם כבשים.

YouTube video

אורך החיים הממוצע של הבורדר קולי הוא 10 עד 14 שנים. רמת האינטליגנציה הגבוהה שלהם משולבת עם רמת אנרגיה גבוהה במיוחד מה שאומר שחשוב שבעלים של גזע יספק להם הרבה פעילות גופנית וגירוי מנטלי לאורך כל חייהם.

אופי

כלבי בורדר קולי צריכים להראות את האינטליגנציה שלהם על מנת להרגיש שהם נחוצים ללהקה האנושית שלהם (המשפחה). הגזע ידוע גם בהיותו "פטפטן" מכיוון שהוא אוהב להשמיע קולות עם מגוון נביחות ויבבות.

הפרווה שלהם באורך בינוני והיא עמידה בפני מזג אוויר מה שהופך אותם לאידיאליים לחיים בחוץ. בורדר קולי מגיעים במגוון צבעים כולל שחור, אדום, שזוף, חום, כחול או לבן. כלבים אלה משירים מעט מאוד שיער במהלך עונת הנשירה שלהם, כך שהם מתאימים להיות איתך בבית.

אילוף

בורדר קולי הם אחד מגזעי הכלבים החכמים ביותר בסביבה. הם גודלו במשך מאות שנים לחשוב ולפעול בעצמם ללא הכוונה אנושית. זה הופך אותם לאחד הגזעים המתאימים ביותר לאילוף שהורבעו אי פעם. כלבים אלה לומדים פקודות חדשות מהר מאוד אך זקוקים לבעלים עם יד יציבה כדי לשלוט בהם במהלך האימון.

למרות שהם פעילים במיוחד, הם יכולים להסתגל לכל סוג מצב חיים. הם מסתדרים הכי טוב עם חצר מגודרת גדולה שבה הם יכולים לרוץ ולשחק כרצונם. כלבים אלה גודלו לצורך פעילות גופנית יומית קפדנית ואינם יכולים להיות שק תפוחי אדמה שרובץ כל היום.

YouTube video

הם דורשים הרבה סוציאליזציה כשהם צעירים לפני שהם מגיעים לגיל שנתיים. זהו הגיל בו הם נוטים להפוך לפחות חברותיים במקצת ולהתחיל לבדוק את גבולות בעליהם.

הם אינטואיטיביים מאוד, כמעט קוראי מחשבות בכל הנוגע לעבודה עם בעלי חיים. בורדר קולי הם כלבים עם תכונות משפחתיות נהדרות אם הם מקבלים הרבה פעילות גופנית וגירוי מנטלי. הם יכולים להיות שובבים, לנבוח הרבה.

כאשר הם מאומנים כראוי הם כלבים צייתנים ונאמנים ביותר שמוכנים ללמוד פקודות חדשות מאנשיהם בכל עת ובכל יום. האינסטינקטים הללו בשילוב אהבת הלמידה הופכים אותם למועמדים מצוינים לצייתנות ותחרויות הכשרה.

בורדר קולי הם אחד הגזעים המדהימים ביותר הקיימים בשל האינטליגנציה הגבוהה, רמת האנרגיה, האופי החברתי והנאמנות למשפחותיהם. בעלים שנותנים לכלבים האלה את מה שהם צריכים על ידי מתן פעילות גופנית וגירוי נפשי יתוגמלו עם שנים של אהבה ומסירות ללא תנאי.

צבעי בורדר קולי

בורדר קולי הוא גזע כלבים שהוא גם יפה וגם אינטליגנטי. כלבים אלה מוכרים בזכות המראה הייחודי והאישיות הנפלאה שלהם. הגזע מגיע בצבעים רבים ושונים, מה שמוסיף למראה המעניין שלהם.

לעתים קרובות אומרים שאם יש לך בורדר קולי, אתה תתברך באהבה ואושר אמיתי. כלבים אלו ידועים לא רק באומץ שלהם אלא גם ביופיים. לבורדר קולי יש צבעים רבים ושונים והם יהיו בני לוויה מצוינים לכל מי שיש לו זמן לבלות איתם. במאמר זה נעבור על מגוון הצבעים של כלב מסוג בורדר קולי.

בורדר קולי שחור לבן

לבורדר קולי שחור לבן יש פרווה יפהפיה שבאמת זורחת ביום שמש. החלק התחתון של הפרווה שלהם היא בצבע לבן והפרווה למעלה שחורה. לשיער סביב הפנים והעיניים של בורדר קולי יש שילוב צבעים ייחודי, בהיותו שחור עם סימנים לבנים.

בורדר קולי חום

אחד הצבעים הנפוצים ביותר של בורדר קולי הוא חום. חום מוכר גם כצבע הפרווה המקורי של הגזע. השיער על גופו של הכלב ארוך ושטוח, בעוד ראשו כמעט חשוף. לכלבים אלה עיניים ואף כהים, כמו גם רגליים קצרות.

בורדר קולי בלו מרל

צבע בורדר קולי פופולרי נוסף הוא בלו מרל. כלבי בלו מרל הם מאוד ייחודיים למראה עם הפרווה הכחלחלה שלהם, הכתמים השחורים והעיניים הכחולות בהירות. אנשים מסוימים עשויים לחשוב שהם נראים סגולים או אפרפרים במצבי תאורה מסוימים בגלל הצבעים הבלתי רגילים שלהם.

בורדר קולי ג'ינג'י

הבורדר קולי הג'ינג'י בשילוב הצבע הלבן הוא וריאציה פופולרית נוספת של גזע זה. צבע הפרווה של הכלב הזה יכול לנוע בין צהוב חיוור לאדום כהה. יש להם הרבה צבעי פרווה שונים המשולבים באופן ייחודי, כולל חומים. אזור האף והפה שלהם לרוב יהיו בצבע שזוף או ורדרד – מה שגורם להם להיראות כאילו הם לובשים שפתון.

בורדר קולי טריקולור

לבורדר קולי טריקולור יש 3 צבעים שגורמים להם לבלוט מכלבים אחרים. אפשר לומר שבאמת יש להם שלושה צבעים על הגוף שהם שחור, לבן ושזוף (חום אדמדם). לעתים קרובות תראו גם כתמים חומים קטנים על הפרווה של הבורדר קולי טריקולור.

בורדר קולי לבן

לבן הוא צבע מעניין עבור בורדר קולי מכיוון שהם ידועים בכך שהם מעט נדירים יותר מצבעים אחרים. הם בולטים מאוד בשל המראה יוצא הדופן שלהם – אבל הם יפים בדיוק כמו כל גזע אחר של בורדר קולי. הפרווה הלבנה שלהם מהממת במיוחד באור השמש.

בורדר קולי אפור לבן

לבורדר קולי אפור לבן יש צבע ייחודי מאוד שיכול לנוע בין אפור בהיר לאפור כחול כהה. עיניהם בדרך כלל בצבע חום או צהבהב, כאשר חלקים מהן בהירים או כהים יותר בהתאם למה שאתה שניתן לראות.

לסיכום, כלבי בורדר קולי מגיעים במגוון רחב מאוד של צבעים ושילובי צבעים. בשורה התחתונה אם יש דבר אחד שאתה יכול לצפות מכלבי בורדר קולי הוא שהם יעשו אותך שמח. כלבים אלו ידועים לא רק באומץ שלהם אלא גם ביופיים. אם אתה רוצה להחזיק כלב שיש לו הכל, שקול להוסיף אחד מהכלבים האלה למשפחה שלך.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: