אקיטה יפני

האקיטה או בשמו המלא: אקיטה אינו יפני הוא צאצא של כלבי ציד ביפן. זהו גזע הידוע במראה המרשים שלו וביכולות פיזיות ומנטליות מפותחות. הוא בעל ראש עגול גדול ואוזניים מחודדות.

לרוב ניתן למצוא אקיטה יפני בצבע חום בהיר משולב עם לבן, אבל ישנם גם כלבי אקיטה בצבע שחור, אפור ולבן. זהו כלב גדול ומרשים, בעל פרווה עבה וחלקה.

מאפיינים בולטים של אקיטה אינו יפני

  • טמפרמנט: מכובד, ערני, מאופק   
  • גובה: 55-70 ס"מ
  • משקל: 25-34 ק"ג
  • תוחלת חיים: 10-12 שנים
YouTube video

תזונה

התזונה של האקיטה היפני משתנה בהתאם לכלב האינדיבידואלי, רמת הפעילות בה הוא לרוב נמצא, צרכים בריאותיים, והעדפות של הבעלים. לכלב זה יש נטיה לסבול מאלרגיות לסוגי מזון מסויימים, לכן חשוב לשים לב כיצד הכלב מגיב לאוכל ולבצע התאמות במידה וצריך.

כמו כן רצוי כמובן לתת לכלב מזון כלבים איכותי ברמה הגבוה ביותר, בהתאם לגילו בין אם הוא גור, בוגר או כלב מבוגר. מומלץ לתת לאקיטה לאכול 3 פעמים ביום כאשר הוא גור, ופעמיים ביום כאשר הוא כלב בוגר. במידה ואתם צריכים עזרה בהתאמת התזונה המתאימה לכלב, התייעצו עם הוטרינר שלכם.

טיפוח

האקיטה היפני ידוע בפרווה העבה והמרשימה שלו, אותה כדאי להבריש פעם בשבוע. האקיטה משיר שיער פעמיים בשנה וזה קורה במהלך חודשי המעבר. בתקופות אלו היו מוכנים לכמויות גדולות מאוד של שיער נושר. לכן מומלץ במהלך תקופות אלו להבריש את הכלב כל יום או יומיים ובכך להפחית משמעותית את כמות השיער שמתפזר בכל מקום. 

חשוב לגזוז לאקיטה את הציפורניים באופן קבוע, בכל פעם שהן מתארכות ונהיות ארוכות מדי. כמו כן חשוב להקפיד לנקות לאקיטה את השיניים והאוזניים באופן קבוע, לא רק כדי לשמור על מראה טוב אלא גם מבחינה בריאותית.

התעמלות

YouTube video

לגזע זה יש דחף ציד חזק והם יכולים להיות אגרסיביים כלפי כלבים וחיות אחרות. לכן מומלץ מאוד לשמור על האקיטה היפני קשור ברצועה בכל זמן שהוא נמצא במקומות ציבוריים או כאשר ישנן חיות ואנשים שהוא לא מכיר.

כדאי מאוד לבצע טיולים תכופים והפעלות מנטליות לגזע זה. כאשר מבצעים חינוך נכון אצל אקיטה אינו יפני הוא יכול להתלוות ולהתאים לטיולי קמפינג באופן מושלם.

אילוף

אקיטה יפני מגיב מצוין לאילוף המתבסס על חיזוקים חיוביים אשר מנצלים את יכולות האינטליגנציה הטבעיות הגבוהות של הכלב. זהו כלב שמשתעמם בקלות לכן עדיף לבצע מפגשי אימון קצרים ומשתנים. בגלל רקע הציד של גזע זה, כלבי אקיטה אוהבים לגשש בעזרת חוש הריח המפותח שלהם, לרדוף אחרי ציפורים וחיות קטנות אחרות. 

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: