רוטוויילר

הרוטוויילר הוא גזע עבודה חסון עם חוזק יוצא דופן, זהו צאצא של מסטיף מהלגיונות הרומאים העתיקים. כמו כן כלב רוטווילר הוא שותף מצוין למשחקים ומגן נאמן על המשפחה.

זהו כלב גדול ומאסיבי, בעל פרווה קצרה וחלקה בצבע שחור עם חלקים חומים באזור הפנים, הבטן והרגליים. הרוטוויילר בעל מראה מרשים עם גוף שרירי, ראש גדול ואוזניים שמוטות, וכמו כן הוא יכול לשמש ככלב שמירה מצוין.

YouTube video

רוטווילר מבית גידול איכותי יגדל להיות כלב רגוע עם ביטחון עצמי גבוה, אמיץ אבל לא תוקפני שלא כצורך. הרוטווילר הוא גזע אשר מגן באופן מצוין על הבית והמשפחה שלו, וההתנהגות המרוחקת שהוא מציג לסביבה החיצונית לא מאפיינת את הדרך הנחמדה והאוהבת שבה הוא מתנהג עם בני משפחתו.

מאפיינים בולטים

טמפרמנטנאמן, אוהב, שומר
גובה כתפיים55-68 ס"מ
משקל36-60 ק"ג
תוחלת חיים9-10 שנים

תזונה

הרוטוויילר זקוק לאוכל כלבים איכותי המתואם לגילו, בין אם הוא גור כלבים צעיר, כלב בוגר או כלב מבוגר. רוטוויילר יכול לסבול ממשקל עודף, לכן חשוב לשים לב לכמויות האוכל שהוא צורך. במקרה ויש לכם חשש לגבי משקל הכלב שלכם, התייעצו עם וטרינר לגבי בניית תזונה בריאה ומאוזנת.

חטיפי כלבים יכולים להיות כלי עזר מצוין לצורך אילוף הכלב אך הם גם יכולים לגרום לו להשמנה. לכן הקפידו לתת לכלב פרסים וחטיפים בצורה מתונה ומאוזנת. כמו כן רצוי לא לתת לרוטווילר שלכם שאריות מהאוכל שלכם, למדו עוד על אילו מאכלים ביתיים מותר לתת לכלבים.

YouTube video

טיפוח

יש לרוטוויילר פרווה קצרה וחלקה, רצוי להבריש לו את הפרווה על בסיס שבועי כדי לשמור עליה נקיה ובריאה. הרוטווילר משיר מעט שיער במשך רוב השנה, אך יש 2 תקופות בשנה בהן הוא משיר שיער בכמות גדול יחסית. 

במהלך תקופות עלו (שמתרחשות לרוב באביב ובסתיו) רצוי להבריש את פרוות הרוטוויילר בכל יום, כך תוכלו להיפטר מרוב השערות הנושרות לפני שהן מתפזרות לכם בבית ובחצר.

כמו כן חשוב להקפיד על נקיון השיניים של הרוטוויילר, צחצחו אותן באופן קבוע כדי לשמור על הבריאות והניקיון שלהן.

כל כמו סוגי הכלבים חשוב לשים לב גם אצל הרוטוויילר לאורך הציפורניים. גזזו אותן כאשר הן מתארכות יתר על המידה, משום שציפורניים ארוכות יכולות לגרום לכלב לכאבים, ולבעיות בהליכה ובריצה.

התעמלות

YouTube video

כלבי רוטוויילר אוהבים ללכת, לרוץ, לשחות עם הבעלים שלהם. זהו גזע שרירי ואתלטי לכן הוא זקוק לפעילות גבוה בכל יום. רוטוויילרים הם כלבי עבודה מצוינים אשר לומדים במהירות לבצע מטלות שימושיות.

רצוי שהרוטוויילר יבצע כמה שיותר פעילות, כדי לשמור עליו בריא ומרוצה. כלב רוטוויילר שיש לו הרבה הפעלות ושטח לרוץ ולעבוד, יהיה כלב שמח ובריא. 

אילוף

חשוב להתחיל לאמן את הרוטווילר כבר מגיל צעיר. בעלים של כלב רוטווילר צריך לגלות תושיה ומנהיגות, כמו כן חשוב שידע להרגיל את הכלב כבר מגיל צעיר לחברה של אנשים וכלבים אחרים. אם תקפידו לחנך את הכלב שלכם כבר מגיל צעיר באופן עקבי ומסודר, הכלב שלכם יגדל להיות מחונך ונחמד להפליא.

כלב רוטוויילר חייב להיחשף באופן קבוע לעולם החיצוני, השארת הכלב סגור בחצר באופן קבוע יכולה להוביל להתנהגות תוקפנית ולא רצויה. חשוב שהכלב יחווה בכל יום מפגשים עם אנשים וחיות אחרות ובכך יסגל לעצמו התנהגות נאותה.

זהו גזע אינטליגנטי, בעל יכולות גבוהות ונוח מאוד לאילוף. חשוב מאוד להקפיד על משמעת באופן קבוע (לא בצורה קשוחה אלא בצורה סמכותית), כדי שהכלב לא יפתח אופי אגרסיבי.  

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: