טוי רוסי

כלבי טוי רוסי ידועים באופיים התוסס, הם כלבים אינטליגנטים מלאי חיבה שנהנים להיות בקרבת אנשים. הם מצוינים עם ילדים ומסתדרים גם עם חיות אחרות. טוי רוסי הוא כלב קטן בגודל טוי שגודל ברוסיה למטרת חברות וככלב שמירה. טוי רוסי שימש גם ככלב זריזות ובתחריות ציות.

יש להם פרווה קלה לטיפול, אך יש צורך להבריש אותם באופן קבוע כדי למנוע קשרים. ישנם שני וריאציות לגזע זה: טוי רוסי קצר שיער וגם טוי רוסי ארוך שיער. ההבדל הוא כמובן באורך הפרווה שלהם כאשר כפי שמשתמע – לטוי רוסי קצר שיער יש פרווה קצרה ולטוי רוסי ארוך שיער יש פרווה ארוכה. שמות אחרים שניתן לקרוא לטוי הרוסי הם: טוי טרייר מוסקבאי, ספניאל טוי רוסי, טוי טרייר רוסי ועוד.

YouTube video

מאפיינים של טוי רוסי

טוי רוסי הוא כלב קטן, במשקל של פחות מ- 5 וחצי קילו והוא מגיע לגובה כתפיים של בין 20 ל-28 ס"מ. יש לו פרווה עדינה ומבריקה שצבעה נע בין אדום עז לשמנת עם צבע שחור, שוקולד או כחול. הראש מעוצב כמו כיפת תפוח עם לוע קצר מהגולגולת. העיניים גדולות וכהות. אוזניים מונחות גבוה על הראש ותלויות לאורך הלחיים כמעט נוגעות בלוע כשהן רגועות.

הצוואר קצר ומקומר היטב בעוד החזה עמוק וחזק. הרגליים ישרות במבט מלפנים או מאחור אך מעט כפופות במבט מהפרופיל הצדדי. כפות הרגליים מעוגלות ודמויות חתול עם שיער בין אצבעות הרגליים וכריות הרגליים. הזנב היה מעוגן באופן מסורתי אך כעת הוא בדרך כלל נותר טבעי.

כלבי טוי רוסי בעלי זנב קצר ואוזניים זקופות גבוהות על הראש, הם כלבים זעירים וחמודים במיוחד. לכלב זה ראש ייחודי בצורת טריז עם עיניים גדולות ואוזניים קטנות משולשות. הלוע קצר משמעותית מהגולגולת שלו ומתמזג לפרופיל כמעט מרובע.

YouTube video

הפרווה של טוי רוסי מגיעה בשני סוגים: קצר שיער או ארוך שיער. הפרווה החלקה מבריקה עם מרקם שמרגיש כמו זמש ונשכבת שטוחה על העור ומעניקה לגזע הזה מראה מיוחד. שתי הפרוות מגיעות בצבעים אחידים כגון שוקולד, שזוף, שמנת, שחור, פאון, נמר כסוף (שחור), נמר כחול (שחור), מרל סייבל (אפור/שיזוף) ולבן.

גזע זה הוא מתחרה מלידה, מצטיין בניסויי זריזות, ציות וצייתנות ראלי. הם מהווים חיות מחמד מצוינות עבור כל מי שמחפש כלב קטן פעיל שהוא אינטליגנטי, מלא חיבה והתאמה.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: