וסט היילנד וייט טרייר

וסט היילנד ווייט טרייר, או בקיצור ווסטי, הוא גזע כלבים קטן שגודל בסקוטלנד בתחילת המאה ה -20. גזע כלבים זה נוצר על ידי הרבעת כמה גזעים סקוטיים שונים.

כלבי ווסט היילנד ווייט טרייר הם שובבים, נאמנים ואינטליגנטים. הם כלבים אנרגטיים באופן טבעי הזקוקים להתעמלות יומית רבה כדי להעסיק אותם. הם טובים עם ילדים אבל לפעמים הם יכולים להיות עקשנים. זהו כלב שיהווה בן לוויה מעולה למישהו פעיל ורוצה כלב צייתני שאוהב לשחק.

זהו כלב היפואלרגני חינני מאוד שאינו משיר פרווה. יש להם רגליים ארוכות המאפשרות להם לרוץ מהר במיוחד. לגזע כלבים זה יש לוע ארוך וישר, המאפשר לו לחפור לעומק המחילות לצוד ארנבות. הווסטים ידועים כ"טריירים לבנים" אך צבע הפרווה שלהם יכול להשתנות בהתאם לצבע הפרווה של ההורים.

YouTube video

לוסט היילנד ווייט טרייר יש פרווה כפולה קצרה לבנה שהיא גסה יחסית ועמידה במים. השיער על הראש והאוזניים קצר ורך ואילו השיער על זנבותיהם מעט ארוך יותר. גזע זה משיר מעט מאוד בהשוואה לרוב הכלבים.

אחד הדברים הטובים ביותר בוסט היילנד ווייט טרייר, מלבד כמה שהם יפים, הוא שהם טובים עם ילדים. גזע כלבים זה מהווה בן לוויה נהדר למשפחה פעילה.

וסט היילנד ווייט טרייר הם בעלי כשרונות רבים בגלל היותם חכמים. הם ידועים כמתחרים בתחרויות זריזות וצייתנות.

תזונה

חשוב להאכיל את וסט היילנד ווייט טרייר שלך עם מזון לכלבים באיכות גבוהה. חלק מהבעלים אוהבים לתת פינוקי ווסטי שלהם, כמו עצמות חלב, כי הם כל כך חמודים והכלבים ממש אוהבים אותם.

תוחלת החיים הממוצעת של הווסטי היא 12 עד 14 שנים כשהם מטופלים כראוי ומאכילים אותם כמות נאותה של מזון.

אופי

YouTube video

כלבי וסט היילנד ווייט טרייר הם אינטליגנטים מאוד, מה שאומר שהם צריכים הרבה גירוי מנטלי. הם מהווים חיות מחמד נהדרות לאנשים שנהנים מלהפעיל את המוח וגם את גופם. אם אתה אדם פעיל ואתה עדיין רוצה טרייר לבן, הווסטי הוא הכלב בשבילך.

וסט היילנד ווייט טרייר נולדים עם שיניים חדות מאוד ולסתות עוצמתיות. גזע זה נקבע כאשר הוא רודף אחר טרפו (בדרך כלל בעלי חיים קטנים כמו ארנבים, סנאים, עכברים). הכלב הזה לא ייסוג כשיש לו משהו על הכוונת, במקום זאת הוא ימשיך לרדוף אחר החיה עד שיתפוס אותה.

התעמלות

ווסט היילנד ווייט טרייר אינם מתאימים לבתים בהם הם יישארו לבד כל היום בזמן שבעליהם בעבודה. הסיבה לכך היא שכלבים אלה זקוקים להרבה פעילות גופנית וגירוי נפשי כדי להיות מאושרים, וזה בלתי אפשרי אם הם כלואים תמיד בבית לבד.

וסט היילנד ווייט טרייר הם כלבים פעילים מאוד הזקוקים להתעמלות יומית, במיוחד כשהם גורים. חשוב מאוד לעקוב אחר הפעילות הגופנית של כלבכם כדי שלא יתאמץ יתר על המידה ויפגע בעצמו בגלל רמות האנרגיה הגבוהות שלו.

אחד המאפיינים הבולטים ביותר של כלבי ווסט היילנד ווייט טרייר הוא שהם קמים על הרגליים האחוריות ורוקדים כשהם מתרגשים. לכלבים אלה יש הרבה אנרגיה, מה שאומר שחשוב לבעליהם למצוא דרכים מהנות להפעיל אותן כל יום.

אילוף

לווסטי יש מוניטין של קשה לאימון מכיוון שהוא יכול להיות עקשן. עם זאת, אם אתה עקבי וסבלני, הכלב הזה ילמד מהר.

אחד הדברים הטובים ביותר בוסט היילנד ווייט טרייר הוא שהם כלבים נאמנים מאוד שאוהבים את משפחותיהם. הם עושים כלבי שמירה מצוינים כי הם ינובחו בקול רם בכל פעם שמישהו מתקרב לביתם. גזע זה מאוד אוהב כלפי בעליו. ווסט היילנד ווייט טרייר מסתדרים היטב עם ילדים וחיות מחמד אחרות, כגון חתולים וארנבות.

צוות כלב נבון

אודות כותב המאמר

התוכן באתר כלב נבון נכתב על ידי כותבים ואנשי מקצוע מומחים בגזעי הכלבים השונים. התוכן בא להעניק ידע רחב בתחום הכלבים, כדי שכל מי שמחפש כלב יוכל למצוא את הסוג המושלם בשבילו. אתם מוזמנים לקרוא עוד עלינו בעמוד האודות שלנו.

סוגי כלבים נוספים: